Lex TVN. Gowin poprze ustawę, jeśli PiS zaakceptuje jeden warunek

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin / fot. flickr.com

Szef Porozumienia prezentuje niezmienione stanowisko w kwestii głosowania nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Jest on skłonny poprzeć projekt legislacji posłów PiS pod warunkiem uwzględnienia poprawki zaproponowanej przez jego środowisko polityczne.
  • Szef Porozumienia zapytany podczas wtorkowej konferencji prasowej przyznał, że nie dotarły do niego żadne groźby utraty pozycji w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Pojawiły się one po tym, jak Gowin zapowiedział, że nie poprze nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
  • Stanowisko Porozumienia pozostaje niezmienne. Gowin przyznał, że poprze projekt nowelizacji tylko, gdy zostaną uwzględnione jego poprawki.
  • Zdaniem wicepremiera, Stany Zjednoczone to obecnie gwarant polskiego bezpieczeństwa.
  • Zobacz także: Czy należy zlikwidować grób Władysława Gomułki na Powązkach? [OPINIA]

Wicepremier został zapytany na wtorkowej konferencji prasowej o stanowisko wobec projektu zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Pytany był również o doniesienia medialne. Zgodnie z nimi, jeśli Porozumienie nie poprze tej ustawy, to może on stracić stanowisko w rządzie. Gowin wypowiedział się o rzekomych groźbach i nowelizacji ustawy o KRRiT.

“Tego typu plotki, tego typu groźby nie robią na mnie żadnego wrażenia. Zresztą chcę powiedzieć, że żadna taka groźba do mnie nie dotarła” – powiedział Gowin.

“Poprzemy tę ustawę tylko pod warunkiem, że zaakceptowana zostanie poprawka przygotowana przez Porozumienie, rozszerzająca krąg państw, z których podmioty gospodarcze mogę mieć większościowy udział w polskich mediach na kraje OECD, w tym Stany Zjednoczone” – zapowiedział Gowin.

Gowin uzasadnia swoją poprawkę do noweli ustawy o KRRiT

Zdaniem Gowina poprawka zapewni, że media w Polsce nie trafią w ręce podmiotów z krajów wyznających wartości antydemokratyczne. Z drugiej strony, ta poprawka gwarantuje pełną wolność mediów i pluralizm.

“Stany Zjednoczone są gwarantem polskiego bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy z tak ważnym dla nas sojusznikiem nie wypracowali zasad w pełni harmonijnej współpracy gospodarczej. Dlatego stanowisko Porozumienia jest jednoznaczne i nie ulegnie zmianie niezależnie od wszelkich kontekstów politycznych” – powiedział Gowin.

Zaproponowana przez Porozumienie poprawka do projektu nowelizacji ustawy ma rozszerzyć grupę krajów, które mogą być większościowymi właścicielami mediów w Polsce. Rozszerzenie ma obejmować wszystkie kraje OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Gowin proponuje to zamiast jedynie na krajów należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY