Konfederacja podzielona ws. Lex TVN. Narodowcy zagłosują inaczej niż Korwiniści? “Wolny rynek jest narzędziem”

Dodano   5  
  Loading
Robert Winnicki, Artur Dziambor

Robert Winnicki, Artur Dziambor / fot. Adrian Grycuk, Paweł Kula Wikimedia Commons

PiS nie jest pewny swojej większości w sprawie głosowania nad tzw. Lex TVN. Porozumienie deklaruje, że nie poprze ustawy w tym kształcie. Podziały zrodziły się także w Konfederacji, której liderzy posiadają odmienne poglądy na sprawę nowelizacji prawa o radiofonii i telewizji.
  • Sprawa nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji ma być procedowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Podzielony w jej sprawie jest nie tylko obóz rządzący, ale i Konfederacja.
  • Wśród Konfederatów linia podziału przebiega według przynależności partyjnej. Narodowcy na czele z Robertem Winnickim prawdopodobnie zagłosują za. Po drugiej stronie są wolnościowcy z Arturem Dziamborem na czele, którzy prawdopodobnie będą przeciw.
  • Podczas głosowania ma nie obowiązywać dyscyplina partyjna, każdy z posłów zagłosuje według własnych poglądów oraz własnego sumienia.
  • Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Znamy najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Wykonano 47 tys. testów.

Sprawa nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji ma być głosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Lex TVN upadnie, bo nie ma dla niego poparcia w obozie rządzącym. Porozumienie zapewnia, że nie poprze przepisów w takim kształcie i domaga się poprawki. Onet informuje, że pomocną dłoń do partii Jarosława Kaczyńskiego może wyciągnąć Konfederacja. Oficjalnie partia krytykuje propozycję, ale wewnętrznie Konfederacja jest mocno podzielona ws. Lex TVN. W obrębie ugrupowania ścierają się dwie frakcje: wolnościowa i narodowa.

Opcja wolnościowa zwraca uwagę na swobodę przepływu kapitału. Artur Dziambor przyznaje, że są pewne różnice, ale wątpi, aby frakcja narodowa w Konfederacji zdecydowała się poprzeć projekt tej ustawy.

Konfederacja podzielona ws. Lex TVN. Robert Winnicki popiera projekt PiS

Po jednym z ostatnich wpisów posła Roberta Winnickiego należy nabrać dystansu do słów Dziambora. Winnicki bowiem w sposób jasny i oczywisty zadeklarował swoje poparcie dla ustawy PiS.

“Czy wolny rynek jest celem samym w sobie czy też jest narzędziem w realizacji interesów narodowych? Oczywiście jest narzędziem. Czasami trzeba to narzędzie dostosować gdy chodzi o strategiczne dziedziny życia narodowego jak np. energetyka czy właśnie – obieg informacji.”

– napisał na Twitterze szef Ruchu Narodowego.

Na czele opcji narodowej w Konfederacji, która ma skłaniać się do poparcia Lex TVN, ma stać właśnie Robert Winnicki.

Dziambor zaznacza głos wolnościowców w kwestii nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji

Odmiennego zdania jest przedstawiciel wolnościowców wśród Konfederatów. Artur Dziambor w swoim wpisie na Twitterze wyraźnie zaznaczył, że będzie głosował przeciw projektowi nowelizacji PiS.

“Tej ustawy zwyczajnie nie wolno poprzeć nikomu, kto ma jakkolwiek wolnorynkowe podejście do świata. To nie jest żadna walka z obcym kapitałem, to jest walka władzy z mediami, którym zdarza się krytycznie patrzeć na jej poczynania. Ta ustawa nigdy nie powinna się pojawić. Wstyd!”

– napisał Dziambor.

Tarcia wewnątrz obozu Konfederatów są częstym zjawiskiem i mogą one zaważyć na wyniku głosowania nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Kluczowe decyzje ws. nowelizacji ustawy o KRRiT mają zapaść w dyskusji zaplanowanej na wtorek wieczór. Podczas głosowania nad ustawą anty-TVN, Konfederatów ma nie obowiązywać dyscyplina partyjna.

wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Zbigniew
Gość
Zbigniew
20 lipca 2021 18:30

Stacja TV N to klasyczna bolszewicka piąta kolumna i powinna być dawno zamknięta !

Jerzy
Gość
Jerzy
20 lipca 2021 23:25
Reply to  Zbigniew

amerykanie uważają inaczej i w zyciu nie zgodzą się na zamknięcie stacji należącej do amerykanów

Ajax️
Gość
Ajax️
20 lipca 2021 19:22

I ta sytuacja dowodzi, że ten alians polityczny ma krótkie nogi. Libertarianinem to sobie może być po godzinach Clint Estwood. W Polsce ta ideologia jest samobójcza. Tylko konsekwentne myślenie kategoriami narodowymi ma sens. Kwestie gospodarcze, polityczne są tylko narzędziami. Generał Franko właśnie w ten sposób myślał. Jedyną kotwicą i mapą wartości był katolicyzm przedsoborowy.

Bożena
Gość
Bożena
20 lipca 2021 21:00

Dlaczego piszecie “podzielił Konfederację”? Czy chcemy wszyscy chodzić w takich samych ubrankach? NIE! Nie chcemy. Obserwuję ruch polityczny ..i stwierdzam, że forma partyjnego zarządzania jest KOMUNISTYCZNA! Doprowadza do wynaturzeń i niszczy człowieka. Nie daje możliwości rozwoju. Popadamy w skrajności a to daje totalitaryzm! Powinniśmy patrzeć na to co nas łączy, a nie wątpię, że Konfederaci to Polacy. którzy myślą o całości społeczeństwa. Partia powoduje, że ludzie, którzy w niej są myślą już przez pryzmat partii, a to nie jest dobre dla Polaków!

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
20 lipca 2021 23:36

A ja jestem podzielony wewnętrznie sam ze sobą. Problem w tym, że jak zlikwidują tvn, to nie tylko jego gadzinówkę polityczną ale i wszystko. A moja mama chce się zgłosić do Urbańskiego i liczy, że wygra w “Milionerach”. Jakby zlikwidowali tvn, to by przepadła ta szansa. A z drugiej strony to ja tak nienawidzę politycznej zawartości tvn. Jedynie Pałasiński, to był bardziej obiektywny. Pokazywał zniszczone cerkwie przez separatystów albańskich na serbskim Kosowie i Metohiji itd.

POLECAMY