Witek do protestujących: “Bez żadnych skrupułów bierzecie 500+ i narzekacie”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elżbieta Witek

Elżbieta Witek / fot. flickr.com

Coraz głośniejszym echem odbija się wystąpienie marszałek Elżbiety Witek w Otyniu. Spotkaniu towarzyszyła pikieta zorganizowana m.in. przez lubuski Komitet Obrony Demokracji. Witek zarzuciła im, że korzystają ze świadczeń wprowadzonych przez PiS, a krytykują rząd. Krzyczała także, że "tu jest Polska" i konstytucja ma wyższość nad unijnym prawem.
  • Marszałek Elżbieta Witek spotkała się z wyborcami w Otyniu. W czasie przemowy zaczepiła zgromadzoną na spotkaniu grupkę zwolenników Komitetu Obrony Demokracji.
  • Zarzuciła im, że pomimo sprzeciwu wobec aktualnej władzy nadal korzystają ze wszystkich programów socjalnych wprowadzonych przez obecny rząd.
  • Witek na spotkaniu w Otyniu promowała rządowy program odbudowy po pandemii COVID-19 – „Polski Ład”.
  • Zobacz także: Kowalski ostro o UE: “Jestem zwolennikiem pełnej konfrontacji”

Podczas spotkania w Otyniu Witek przekonywała, że PiS robi dla obywateli „bardzo dużo”. Wystąpieniu marszałek Sejmu towarzyszyła pikieta KOD, a także przedstawicieli Strajku Kobiet. Skandowano m.in. „Konstytucja”. Witek przemawiała do protestujących.

„Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60 lub 65 lat, a może ktoś nie bierze 500+, albo może zrezygnował z 300+, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że jak dają, to się bierze”

– mówiła Witek.

W dalszej części przemówienia, Elżbieta Witek zarzuciła protestującym brak honoru. Nawiązała do ich okrzyków i jednoczesnego pobierania rządowych świadczeń społecznych. Witek zwróciła się do protestujących w tej sprawie.

A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. To jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła”

– powiedziała Witek, która parlamentarzystką jest od 2005 roku.

Witek powiedziała także, że Polska za sprawą Polskiego Ładu chce dorównać Europie Zachodniej „w sposobie życia, nie w stylu życia”.

 „Nie oddamy naszych wartości”

– mówiła.

Wyższość polskiej konstytucji nad prawem unijnym! Konstytucja!

– powiedziała. 

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY