Wielkie powodzie w Polsce. Morawiecki chce zmobilizować wszystkie siły. “Wszyscy robią co mogą”

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / fot. flickr.com

Z powodu przetaczających się przez Polskę obfitych opadów deszczu zagrożenie powodziowe diametralnie wzrosło. Ryzykiem objęte jest szczególnie południe kraju.

Premier mobilizuje wszystkie siły do walki z powodzią. Mateusz Morawiecki pojechał do gminy Myślenice w Małopolsce, która w znacznym stopniu ucierpiała przez żywioł. Szef rządu zapewnił mieszkańców regionu o pomocy centralnego szczebla władzy.

“Po burzach i obfitych deszczach setki poszkodowanych rodzin i wiele strat w powiecie myślenickim i tarnowskim oraz na Sądecczyźnie. To niestety nie koniec. W nocy spodziewane są kolejne opady. Apeluję o uważne śledzenie sytuacji: zadbajmy o bliskich i zabezpieczmy domy. Mobilizujemy do akcji wszystkie siły – oprócz straży pożarnej także WOT. Wszyscy robią co mogą, by zapanować nad żywiołem” –napisał premier na Twitterze.

“Tutaj, w powiecie myślenickim, mieszkańcy doznali ogromnych strat związanych z gwałtowną ulewą” – mówił premier.

Premier mobilizuje do walki z powodzią i naprawy zniszczeń

Premier podkreślił, że mieszkańcy tej części Polski nigdy wcześniej nie doświadczyli takiej powodzi. Morawiecki podziękował służbom oraz ochotnikom, którzy całą noc pracowali pomagając sąsiadom.

“Niestety przez woj. małopolskie przetaczają się gwałtowne ulewy. Chcemy z wojewodą udać się do kolejnych miejsc. Jesteśmy z mieszkańcami tam, gdzie tylko możemy synchronizować pracę służb mundurowych, które naprawdę działają bardzo sprawnie. Raz jeszcze chciałbym im z tego miejsca podziękować” – mówił Morawiecki.

Jednocześnie szef rządu obiecał pomoc w usunięciu strat. Premier mobilizuje do walki z powodzią i zachęca do wspólnej pracy w naprawie zniszczeń.

“Pomożemy także finansowo. Będziemy starali się jak najszybciej odbudować zniszczoną infrastrukturę gminną i drogi. Na pewno nie będziemy załamywać rąk tylko będziemy to odbudowywać. Mam nadzieję, że pogoda będzie łaskawsza w najbliższych dniach” – mówił.

W ostatnich dniach nad Polską przeszły gwałtowne burze, które spowodowały liczne podtopienia oraz zniszczenia. Jedna z większych nawałnic przeszła w środę nad Łodzią pozbawiając prądu ponad 100 tys. mieszkańców oraz niszcząc wiele drzew.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY