Koronawirus w Polsce: Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital

Szpital / Fot. Borys Kozielski/ Wikimedia Commons

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w poniedziałek 19 lipca wykryto w Polsce 67 nowych zakażeń COVID-19. Ostatniej doby nie odnotowano zgonów pacjentów z koronawirusem. Wykonano 23 tys. testów.
  • W poniedziałek 19 lipca odnotowano 67 nowych zakażeń COVID-19. Ubiegłej doby nie odnotowano zgonu związanego z wirusem.
  • Najwięcej pozytywnych wyników testu na koronawirusa odnotowano na Mazowszu i w Wielkopolsce.
  • Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 2 881 491 osób. Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności związane z zakażeniem COVID-19, zmarło w sumie 75 215 zainfekowanych pacjentów.
  • Zobacz także: Mirosław Piotrowski: PiS zmuszając do szczepień łamie polską Konstytucję [NASZ WYWIAD]

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 69 przypadkach infekcji i o śmierci 3 zakażonych pacjentów. W poniedziałek, 19 lipca liczba ta spadła do 67 nowych zakażeń bez odnotowanego zgonu. Koronawirus staje się marginalnym schorzeniem w Polsce.

Do tej pory największą dzienną liczbę zachorowań potwierdzono w raporcie resortu zdrowia z 1 kwietnia: 35 251. Najwięcej zgonów związanych z COVID-19 w raporcie z 8 kwietnia – 954.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane

Nowe potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (11), wielkopolskiego (11), małopolskiego (9), pomorskiego (6), śląskiego (5), łódzkiego (4), podlaskiego (4), dolnośląskiego (3), lubelskiego (2), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), opolskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1), świętokrzyskiego (0), zachodniopomorskiego (0).

5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 2 881 491 osób. Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności związane z zakażeniem COVID-19, zmarło w sumie 75 215 zainfekowanych pacjentów.

Ministerstwo podaje również standardowe informacje na temat obłożenia szpitali, wykorzystania sprzętu medycznego oraz kwarantanny.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY