Gwiazda wsparła Konfederacje i powiedziała co myśli o LGBT i roszczeniach żydowskich. Marki już zrywają współpracę

Dodano   29
  LoadingDodaj do ulubionych!
Samuela Górska

Samuela Górska / fot. You Tube/ wPunkt

Samuela Górska, znana głównie z udziału w programie "Top Model" wywołała swoją niedawną wypowiedzią falę kontrowersji. Chodzi o słowa modelki, w których stwierdziła m.in. że „nie chce w Polsce żydostwa i LGBT”. Z tego powodu część marek i firm zerwało z Górską współpracę.
  • Falę kontrowersji wywołała wypowiedź modelki, która w kontrowersyjny sposób wyraziła swoje poparcie dla Konfederacji podczas “Wakacji z Konfederacją”.
  • Samuela Górska powiedziała co myśli o LGBT i roszczeniach żydowskich. Spotkała ją fala krytyki.
  • Wiele marek, z którymi współpracowała modelka zadeklarowało zakończenie współpracy z Górską z powodu jej wypowiedzi.
  • Zobacz także: Rząd ograniczy pomysłowość supermarketów ws. zakazu handlu w niedzielę

Konfederacja od początku lipca wystartowała z akcją “Wakacje z Konfederacją”. Politycy i działacze tej partii objeżdżają większość wakacyjnych kurortów, aby spotkać się z wyborcami i zachęcać do wsparcia ich ugrupowania. Na partyjnych profilach w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym jedna ze zwolenniczek Konfederacji tłumaczy, dlaczego uważa to ugrupowanie za najlepsze. Mowa o słowach Samueli Górskiej. Gwiazda wsparła Konfederację w kontrowersyjnej wypowiedzi.

Gwiazda w mocnych słowach wsparła Konfederację

“Dlaczego popieram Konfederację? Dlatego, że jestem totalnie przeciwko socjalizmowi. Ja nie życzę sobie, by z moich wypracowanych pieniędzy, ktoś mi to zabierał i dawał tym, którzy sobie nie radzą albo nie chce im się po prostu. Bo ja nie chcę też żydostwa, nie chcę LGBT, nie chcę wielu rzeczy, które obecnie są. Tylko Konfederacja, mam wrażenie, zapewnia taką normalność” – mówi.

Wypowiedź modelki wywołała falę kontrowersji, krytyki i odpowiedzi z innych stron środowisk politycznych.

“Nie bądź jak ta pani. To, co mówi ta pani, nazywa się nietolerancja. Zawsze mnie zastanawia, co siedzi w głowach takich osób. Pozdrawiam jej agencję modelek oraz firmy, które z nią współpracują” – skomentowała Karolina Korwin-Piotrowska.

“Nie dowierzam, nie pojmuję, nie da się nie zareagować. Napisałam to na story i napisze tu: wstyd” – dodała Julia Kuczyńska.

Marki zrywają współpracę

Gwiazda, która wsparła Konfederację musi zmierzyć się również z odpowiedzią marek, z którymi współpracuje.

Marka Kossie podkreśliła, że „od zawsze sprzeciwia się jakiejkolwiek dyskryminacji związanej z płcią, orientacją seksualną, pochodzeniem czy też narodowością” i zapewniła, że nie będzie dalej pracować z Samuelą Górską.

W podobnym tonie wypowiedzieli się przedstawiciele marek Be In Top, Kubota oraz Le PRIVE.

“Cholernie ciężko i przykro słuchać, że ktoś cię nie chce w kraju, w którym żyjesz. Na swoim profilu nie mam już żadnych zdjęć z osobą, której słowa bardzo mnie dotknęły. Strasznie mi przykro, że w XXI wieku, w środku Europy, dzieją się takie rzeczy” – dodał projektant Sieradzky.

Samuela Górska pracuje jako modelka. Była uczestniczką czwartej edycji programu „Top Model”, w którym brała udział jako 20-latka. Z show odeszła jeszcze przed pierwszą sesją zdjęciową tłumacząc się problemami zdrowotnymi. Obecnie jest zaręczona z innym uczestnikiem „Top Model” – Rafałem Torkowskim.

wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY