Anglia znosi niemal wszystkie restrykcje. Johnson stawia na osobistą odpowiedzialność

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Boris Johnson

Boris Johnson / Fot. Flickr/Number10gov

Anglia w poniedziałek przeszła do ostatniego etapu wychodzenia z lockdownu. Kraj znosi więc niemal wszystkie restrykcje związane z pandemią Covid-19.
  • Anglia znosi niemal wszystkie restrykcje związane z pandemią Covid-19. Rząd chce postawić na osobistą odpowiedzialność ludzi.
  • Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zaznaczył, że lato to najlepszy czas na powrót do normalności.
  • Johnson apelował, aby zachować ostrożność i rozwagę. Przekonywał także, aby osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły, zrobiły to.
  • Zobacz także: Akcja szczepień w ciągu kilku tygodni może stanąć w miejscu

Anglia w poniedziałek przeszła do ostatniego etapu wychodzenia z lockdownu. Kraj znosi więc niemal wszystkie restrykcje związane z pandemią Covid-19. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zaapelował jednak by nadal zachować ostrożność oraz zaszczepić się, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.

Przejście do ostatniego, czwartego etapu wychodzenia z lockdownu oznacza, że Anglia znosi niemal wszystkie prawnie obowiązujące restrykcje covidowe. Nie będą już obowiązywać limity osób w teatrach i kinach, koniec z dystansem społecznym i noszeniem maseczek w transporcie publicznym. Rząd chce zamienić nakazy i zakazy osobistą odpowiedzialnością i osobistymi wyborami ludzi.

„Lato to właściwy moment na wracanie do normalności”

Johnson podkreślił, że mimo rozprzestrzeniającego się wariantu Delta, lato jest najlepszym czasem na wracanie do normalnego życia. Anglia znosi więc niemal wszystkie restrykcje.

– Jeśli nie zrobimy tego teraz, będziemy otwierać się w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy wirus ma przewagę w postaci zimnej pogody. Stracimy cenną zaporę ogniową, którą dostajemy wraz z wakacjami szkolnymi. Jeśli nie zrobimy tego teraz, musimy zadać sobie pytanie, kiedy w ogóle to zrobimy? To jest właściwy moment

– powiedział brytyjski premier. 

– Ale musimy to zrobić ostrożnie. Musimy pamiętać, że ten wirus niestety wciąż jest. Liczba zachorowań rośnie i widzimy skrajną zaraźliwość wariantu Delta

– apelował Johnson.

Szef rządu zaznaczył, że program szczepień przyczynił się do osłabienia związku między infekcją a hospitalizacją. Przekonywał także, aby osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły, zrobiły to.

W dalszym ciągu kwarantanna

Mimo, że Anglia znosi restrykcje, osoby, u których test potwierdził obecność koronawirusa, nadal będą prawnie zobowiązane do izolowania się. Zostaną utrzymane też restrykcje przy wjeździe do Wielkiej Brytanii, czyli obowiązek wykonania testu przed przyjazdem i przynajmniej jednego testu po przyjdzie. Kwarantanna będzie obowiązywać również osoby, które wróciły z krajów z tzw. czerwonej listy i niezaszczepionych osób wracających z krajów z żółtej listy.

wiadomosci.gazeta.pl, businessinsider.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY