Szef MON zadecydował! WOT w podwyższonej gotowości do działania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wojska Obrony Terytorialnej

Wojska Obrony Terytorialnej / Fot. Twitter

Szef MON Mariusz Błaszczak zadecydował o podwyższeniu gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Powodem jest sytuacja pogodowa. Do pomocy mieszkańcom w każdej chwili mogą ruszyć m.in. żołnierze z odpowiednim sprzętem ratowniczym i medycy.

Minister Błaszczak wypowiedział się na temat „terytorialsów”. Szef MON zadeklarował, że zgodnie z jego decyzją WOT znajdują się w podwyższonej gotowości.

„Podjąłem decyzję o podwyższeniu gotowości terytorialsów w związku z sytuacją pogodową. Do pomocy mieszkańcom w każdej chwili mogą ruszyć m.in. żołnierze z odpowiednim sprzętem ratowniczym i medycy”

– zapowiedział Błaszczak w piątek we wpisie na Twitterze.

Powodem mobilizacji WOT są przetaczające się przez Polskę burze, ulewne deszcze oraz silny watr. Trudne warunki pogodowe spowodowały liczne uszkodzenia, podtopienia oraz uszkodzenia linii energetycznych.

WOT pozostaje w podwyższonej gotowości do działania. W formacji służbę pełni ponad 27.000 żołnierzy, w tym ponad 23.300 ochotników oraz ponad 3.700 żołnierzy zawodowych.

Wojska Obrony Terytorialnej są jednym z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY