Ministerstwo Zdrowia: Dobowy raport zakażeń COVID-19

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital

Szpital / Fot. Borys Kozielski/ Wikimedia Commons

Według raportu resortu zdrowia, w piątek odnotowano w Polsce 93 nowe zakażenia wirusem COVID-19. W szpitalach przebywa w tej chwili ponad 360 pacjentów covidowych.
  • Według Ministerstwa Zdrowia, w piątek 16.07 odnotowano 93 nowe dodatnie wyniki testów na koronawirusa. Rządowe dane przekazują również informację o 1 zgonie spowodowanym COVID-19 oraz 13 z chorobami współistniejącymi.
  • Według najświeższych statystyk, najwięcej nowych przypadków koronawirusa odnotowano na Mazowszu i w Wielkopolsce.
  • Resort zdrowia podaje również dane dotyczące akcji szczepień. Według nich w pełni zaszczepionych jest już niemal 16 mln Polaków.
  • Zobacz także: Były szef PO tego się nie spodziewał. Góral przyszedł na konferencje i powiedział mu TO w twarz

Dobowy raport zakażeń COVID-19 wskazuje na 93 nowe dodatnie wyniki testów na koronawirusa. Według najnowszych danych, z powodu COVID-19 ubiegłej dobry zmarła jedna osoba. Odnotowano także 13 zgonów osób z chorobami współistniejącymi.

Ministerstwo podaje dobowy raport zakażeń

Najwyższe bilanse nowych zakażeń, po kilkanaście przypadków, zanotowały Mazowsze (14) i Wielkopolska (13).

Dalej znajdują się w tej statystyce województwa: podlaskie (9), śląskie (9), dolnośląskie (7), zachodniopomorskie (7), pomorskie (5), lubelskie (4), małopolskie (4), kujawsko-pomorskie (3), łódzkie (3), podkarpackie (3), warmińsko-mazurskie (3), świętokrzyskie (2), lubuskie (1) i opolskie (1).

5 przypadków zostanie dopiero uzupełnionych w statystykach wojewódzkich, sanepid nie zna bowiem na razie adresów tych zakażonych.

W przeciwieństwie do wczoraj, kiedy w Lubuskiem i Warmińsko-Mazurskiem nie zostały zarejestrowane żadne nowe zakażenia, dzisiaj nowe przypadki koronawirusa raportowane są już we wszystkich województwach.

Aż 9 regionów nie zanotowało natomiast w ostatnich 24 godzinach żadnego zgonu z powodu Covid-19. To: Opolskie, Kujawsko-Pomorskie, Zachodniopomorskie, Dolny Śląsk, Łódzkie, Podlasie, Lubuskie, Małopolska i Podkarpacie.

Ministerstwo Zdrowia podaje pozostałe dane za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Statystyki akcji szczepień

Minionej doby wykonano ponad 240 tysięcy szczepień przeciw Covid-19, a w sumie: już blisko 32,5 mln.

Jedną dawkę przyjęło dotąd ponad 17,6 mln Polaków, a dwie dawki: prawie 14,8 mln.

W pełni zaszczepionych – po przyjęciu obu dawek preparatów Pfizera, Moderny lub AstryZeneki albo jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson – jest już w Polsce ponad 15,9 mln ludzi.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY