Konfederacja sprzeciwia się kolejnemu lockdownowi i promuje program „Polska na nowo”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja deklaruje spełnić postulaty programowe "Polski na nowo"

Konferencja prasowa Konfederacji, gdzie zaprezentowano deklarację posłów / fot. Twitter/Konfederacja

Konfederacja w ramach „Wakacji z Konfederacją” jeździ po Polsce. Politycy w Gdańsku promowali program „Polska na nowo”. Otwarcie sprzeciwili się też kolejnemu lockdownowi.
  • Konfederacja twierdzi, że zapowiedź lockdownu to ze strony rządu brak wiary w skuteczność szczepień u osób już zaszczepionych.
  • Politycy Konfederacji promowali program „Polska na nowo”. Zakłada on m.in. odblokowanie ochrony zdrowia czy zmianę polityki odpadowej.
  • Poseł Sośnierz: Podatnicy nie po to płacą składki, które wcale nie uległy zmniejszeniu w czasie epidemii, żeby otrzymywać substytut i podróbkę służby zdrowia.
  • Zobacz także: PiS nie wprowadzi ograniczeń sanitarnych jak we Francji? “Boimy się zamieszek”

Konfederacja w ramach „Wakacji z Konfederacją” kontynuuje swoje tournée po Polsce. Politycy w Gdańsku promowali program „Polska na nowo”. Otwarcie sprzeciwili się również kolejnemu lockdownowi.

Kolejny lockdown to brak wiary w skuteczność szczepień

Podczas swojej czwartkowej wizyty w Gdańsku politycy skomentowali wypowiedź rzecznika rządu Piotra Müllera, który w TVP1 mówił, że rząd nie wyklucza jesienią kolejnego lockdownu. Tłumaczył, że do jego uniknięcia konieczne są dalsze szczepienia.

– To straszenie ludzi w obliczu nowej odmiany wirusa. Nie ma powodów, by w taki sposób stawiać sprawę. To forma miękkiego przymusu i nic innego jak groźby ze strony rządu. Nie zgadzamy się na to

– powiedział poseł Dobromir Sośnierz.

Zdaniem polityka Konfederacji zapowiedź lockdownu to ze strony rządu brak wiary w skuteczność szczepień u osób już zaszczepionych.

– Propaganda rządu może działać już przeciwskutecznie na ludzi

– powiedział pomorski poseł Konfederacji Michał Urbaniak

Sośnierz tłumaczył zaś, że o skutkach działania szczepionek przekonamy się dopiero w przyszłości, bo te są nadal w fazie eksperymentalnej.

„Polska na nowo”

Michał Urbaniak mówił o konieczności poprawy gospodarki odpadami oraz naprawy ochrony zdrowia. Odpowiedzi na to mają być w programie „Polska na nowo”. Konfederacja w ramach programu „Polska na nowo” przewiduje także rezygnację z teleporad medycznych.

– Podatnicy nie po to płacą składki, które wcale nie uległy zmniejszeniu w czasie epidemii, żeby otrzymywać substytut i podróbkę służby zdrowia

– powiedział Dobromir Sośnierz.

– Należy wyciągnąć wnioski z nieudanych eksperymentów, które były prowadzone przez ostatnie półtora roku. Mówimy stop segregacji sanitarnej, paszportom covidowym, ograniczeniom, obłędowi, który skupia wszystkie wysiłki służby zdrowia i państwa na walce tylko z jedną chorobą, przy zaniedbywaniu wielu innych rzeczy

– dodał.

Konfederacja wskazała również na ogromny problem, jakim w Gdańsku jest polityka odpadowa. Sugerowano też gratyfikowanie mieszkańców segregujących śmieci.

dziennikbaltycki.pl, wiadomosci.wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY