Koronawirus w Polsce: Najnowsze dane o zakażeniach. Zobacz ilu ludzi rzeczywiście choruje na COVID

Dodano   2  
  Loading
Pogotowie COVID-19

Pogotowie COVID-19 / Fot. You Tube/ Chrzanowska Telewizja Lokalna

W czwartek 15 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 105 nowych zakażeniach COVID-19. Według oficjalnych statystyk, w szpitalach zmarło 12 osób, u których wykryto koronawirusa.
  • Ministerstwo Zdrowia wskazuje, na delikatny wzrost liczby pozytywnych wyników testów ostatniej doby. Nadal jednak wyniki nowych zakażeń nie wzbudzają niepokoju.
  • W czwartek odnotowano 105 nowych pozytywnych wyników testów na obecność COVID-19, 12 zakażonych osób zmarło. Do tej pory największą dzienną liczbę zachorowań potwierdzono w raporcie resortu zdrowia z 1 kwietnia: 35 251.
  • Zarówno szpitale, jak i sprzęt medyczny pozostają w gotowości do pomocy osobom, które zachorują.
  • Zobacz także: SONDAŻ. Polacy podzieleni w kwestii reprywatyzacji. Sprawdź wyniki

Resort zdrowia wskazuje, że liczba zakażonych rośnie. W w stosunku do środy liczba zakażonych kolejnej doby wzrosła o 19 osób. Odnotowano też o 6 zgonów osób z COVID-19 więcej. Jednak mimo to, koronawirus w Polsce nadal nie powraca do zasięgu znanego z wiosny.

Do tej pory największą dzienną liczbę zachorowań potwierdzono w raporcie resortu zdrowia z 1 kwietnia: 35 251. Najwięcej zgonów odnotowano w raporcie z 8 kwietnia. Było to 954 przypadków. W sezonie letnim koronawirus w Polsce widocznie odpuścił. Widać jednak powolną tendencję zmierzającą do oswajania Polaków z wyższymi wynikami zachorowań.

Wcześniej w czwartek resort przekazał, że wskaźnik ozdrowieńców w Polsce wynosi już 2 652 655.

W szpitalach w całym kraju przebywa 388 chorych z COVID-19. Podłączonych do respiratorów jest 62 pacjentów. Resort podał, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6507 łóżek i 647 respiratorów.

Na kwarantannie przebywa obecnie niespełna 90,5 tysiąca osób.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Maciej
Gość
Maciej
15 lipca 2021 13:56

Po co publikujecie te durne i sztuczne dane?

Przechodzien
Gość
Przechodzien
19 lipca 2021 11:48

Publikuja, bo kase za to maja, 38 pod respiratorem, to kolejne 38 zgonow, ciekawe, w jaki sposob badaja ten caly wirus telewizyjny….

POLECAMY