Wielka Brytania znosi wszelkie obostrzenia. Jedno miasto za wszelką cenę chce nosić maseczki

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nakaz noszenia masek Londyn

Nakaz noszenia masek Londyn / fot. flickr.com

Zasłanianie ust oraz nosa w londyńskim transporcie miejskim pozostanie obowiązkowe.
  • Od 19 lipca Wielka Brytania znosi wszystkie prawnie nałożone obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Komunikat podał w poniedziałek premier Boris Johnson.
  • Decyzja premiera wywołała kontrowersje wśród władz niektórych miast. Przykładem jest Londyn, który utrzyma nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni transportu miejskiego.
  • Z badań Transport for London wynika, że w maju 86 proc. pasażerów przez cały czas trwania podróży miało na twarzy maseczki.
  • Zobacz także: SONDAŻ. Polacy jasno wypowiedzieli się ws. roszczeń żydowskich. Ten wynik może szokować

Podczas, gdy Wielka Brytania znosi obostrzenia, Londyn jest pierwszym angielskim miastem, które zdecydowało się na utrzymanie obowiązku zasłaniania twarzy. Nakaz ten będzie dotyczył wszystkich środków transportu zarządzanych przez miejską spółkę Transport for London (TfL). Jest to metro, autobusy i kolej miejska.

“Nie jestem gotowy na to, by stać z boku i narażać londyńczyków oraz ożywienie naszego miasta na ryzyko. Dlatego po dokładnym rozważeniu zdecydowałem się poprosić TfL o utrzymanie wymogu wobec pasażerów, aby nosili maseczki na twarzy we wszystkich środkach transportu TfL, gdy krajowe przepisy się zmienią” – oświadczył burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Wielka Brytania formalnie znosi obostrzenia od poniedziałku

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił w poniedziałek, że z dniem 19 lipca zdjęte zostaną wszelkie restrykcje sanitarne. Szczególne kontrowersje budzi zniesienie nakazu zasłaniania twarzy w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Według zalecenia brytyjskiego rządu, możliwe będzie zasugerowanie noszenia maseczek w zatłoczonych pomieszczeniach. Johnson powiedział też, że władze lokalne mogą utrzymać obowiązek noszenia maseczek w niektórych sytuacjach.

Pozostawienie takiego wymogu w transporcie miejskim rozważa również burmistrz Manchesteru Andy Burnham.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TfL, w okresie od 2 do 29 maja 86 proc. pasażerów zapewniło, że przez cały czas podróżowania środkami transportu TfL miało na twarzy maseczki. Spośród pozostałych 14 proc., które nie zawsze nosiło maseczki lub nie robiło tego wcale, prawie trzy czwarte twierdziło, że jest zwolnione z tego obowiązku ze względów medycznych lub ma inny uzasadniony, zgodny z przepisami powód.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY