Bartosiak, Friedman i Pisarski chcą wyprodukować realistyczną grę strategiczną. Zebrali już milion zł

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Twórcy Play of Battle SA.

Twórcy Play of Battle SA. / Fot. Tomek Pikula/playofbattle.com

Z inicjatywy dr Georga Friedmana, dr Jacka Bartosiaka i Zbigniewa Pisarskiego powstała spółka Play of Battle SA. Autorzy stawiają sobie za cel opracowanie koncepcji i projektu realistycznych gier strategicznych z silnie rozwiniętymi aspektami geopolityki i działań wojennych. Jednym z akcjonariuszy nowej spółki jest studio Noobz from Poland, które jednocześnie będzie odpowiedzialne za produkcję gier.

W trwającej cały czas zbiórce w ramach kampanii crowdinvestingowej zebrano już ponad milion zł. Jednak autorzy deklarują, że potrzebują czterokrotnie wyższych funduszy. Inicjatywę można wesprzeć kupując udziały w spółce Play of Battle SA.

Pierwszą grą wyprodukowaną przez nową spółkę ma być gra typu Grand Strategy. Ma ona toczyć się w czasach współczesnych (2008-2030) i przedstawić najbardziej aktualne i realistyczne możliwości rozwoju relacji oraz bezpieczeństwa międzynarodowego.

Twórcy mierzą wysoko – rzeczona produkcja ma pokazać graczom jak wygląda współczesny konflikt o globalnej skali. Mowa tu o cyberwojnie, utrzymaniu łańcuchów dostaw, stosunkach międzynarodowych, wywieraniu wpływów, politycznych naciskach czy rywalizacji na gruncie przemysłowym. Wszystko to oczywiście w ramach uzupełnienia dla szeroko zakrojonych działań militarnych

– podał portal gram.pl

Według twórców, przesłaniem gry jest ukazanie charakteru współczesnego konfliktu, który jest wielowymiarowy, błyskawiczny, zawiera ogromny element wojny informacyjnej, technologicznej cyberwojny, a w ostateczności konwencjonalnych działań militarnych.

Oprogramowanie będące w stanie udźwignąć mnogość zależności wynikających z gry, to koszt ok. 100 tys. euro przy jednorazowym zastosowaniu. Dotąd tego rodzaju systemy, jak i całe gry, tworzyły wielkie firmy zbrojeniowe, z racji skali działalności, niezainteresowane komercjalizacją wśród użytkowników indywidualnych

– tłumaczy Zbigniew Pisarski.

playofbattle.com, gram.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY