Nowe przepisy sanitarne we Francji. Chodzi o wariant Delta COVID-19

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionka na COVID-19

Szczepionka przeciw COVID-19 / Fot. pixabay

Zdaniem szefa resortu zdrowia we Francji, wariant Delta koronawirusa stanie się dominujący we Francji w ten weekend. Według ekspertów indyjska odmiana koronawirusa może spowodować nową falę pandemii. Francuskie władze wprowadzą wkrótce nowe przepisy sanitarne, aby zahamować ekspansję Delty.
  • Statystyki francuskiego resortu zdrowia wskazują znaczący wzrost zachorowań na odmianę Delta COVID-19.
  • Rząd w Paryżu rozważa dodatkowe przepisy zaostrzające reżim sanitarny.
  • Prezydent Macron ma ogłosić nowe przepisy w poniedziałek po posiedzeniu rady bezpieczeństwa ds. COVID-19.
  • Zobacz także: Ministerstwo Zdrowia: Są regiony, w których nie ma zakażeń COVID-19

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia Francji, wariant Delta nabiera rozpędu. Co tydzień o 50 proc. wzrasta liczba osób zakażonych tym wariantem koronawirusa. Wariant ten zastępuje stopniowo pozostałe formy koronawirusa i stanie się wkrótce dominujący, prawdopodobnie w ten weekend – ogłosił szef resortu zdrowia. Jest to sytuacja, w której fakt, że wdrożone zostaną nowe przepisy sanitarne jest niemal pewny.

Rząd w Paryżu poinformował, że trwają poważne rozmowy dotyczące wprowadzenia obowiązku szczepień dla personelu medycznego. Według doniesień w tej sprawie jest westępne porozumienie wszystkich partii.

Nieoficjalnie mówi się, że prezydent Emmanuel Macron ogłosi nowe przepisy sanitarne związane z nawrotem epidemii w poniedziałek, po posiedzeniu rady bezpieczeństwa ds. COVID-19. Dodatkowo rozważane jest przywrócenie limitów osób w miejscach publicznych i dodatkowe ograniczenia dla osób bez paszportu covidowego.

W okresie od 24 czerwca do 7 lipca odnotowano we Francji 32 343 przypadki zakażenia wirusem SARS CoV-2. Od początku pandemii we Francji zachorowało 5,79 mln obywateli. Z powodu COVID-19 lub przy jego udziale zmarło 111 tys osób.

Aby wjechać do Francji z Polski oraz innych krajów strefy zielonej należy posiadać:

albo negatywny wynik testu (PCR lub antygenowego) wykonanego do 72 godzin przed kontrolą

– albo zaświadczenie o szczepieniu (dwa tygodnie od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna czy AstraZeneca, albo 2 tygodnie po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców lub cztery tygodnie w przypadku szczepionki Johnson & Johnson)

– oraz własnoręcznie wypełnione oświadczenie o braku symptomów i kontaktu z osobami chorymi: Certificate of international travel / L’actu du Ministère / Actualités – Ministère de l’Intérieur (interieur.gouv.fr)

tvp.info gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY