Morawiecki próbuje przekonać do Nowego Ładu. “Oznacza szybszy wzrost PKB”. Co na to Polacy?

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / fot. flickr.com

Premier Morawiecki zachwalał rządowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego zdaniem oznacza on szybszy wzrost PKB, nowe inwestycje i miejsca pracy. Mateusz Morawiecki podkreśłił, że po przedstawieniu Polskiego Ładu agencja ratingowa Standard&Poor's podniosła prognozę wzrostu PKB dla Polski.
  • Premier Morawiecki chwali program Zjednoczonej Prawicy. Jego zdaniem Polski Ład przyczyni się do szybszego wzrostu PKB, rozwoju polskich inwestycji i miejsc pracy.
  • Na dowód swojej tezy Morawiecki podaje najnowsze prognozy agencji ratingowej Standard&Poor’s.
  • Polski Ład to proponowany przez Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.
  • Zobacz także: Nowy sondaż. PiS na prowadzeniu, Hołownia traci poparcie. Co z Konfederacją?

Morawiecki chwali Polski Ład za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Facebooku premier napisał m.in., że Polski Ład przyczyni się do szybszego wzrostu PKB. Agencja ratingowa Standard&Poor’s podniosła Polsce prognozę jego wzrostu „na ponad 4 proc., a na przyszły rok do 5,4 proc.”.

Zdaniem premiera główną przyczyną podniesienia wskaźników prognoz dla Polski jest przedstawienie przez jego rząd programu odbudowy. Morawiecki chwali Polski Ład i zapowiada dalszą trasę objazdu Polski w ramach jego promocji.

„Już widać jego wpływ. A to przecież dopiero początek” – zaznaczył Morawiecki.

Polski Ład to proponowany przez Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego podstawowymi założeniami są: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

W innym wpisie na Facebooku szef rządu przyznał, że Polski Ład to nowe oblicze polskiej solidarności. Morawiecki podkreślił, że wszyscy Polacy zasługują na godne życie i pracę oraz na to, by nasze małe ojczyzny, z których pochodzimy, bogaciły się i rozwijały. Premier zwrócił uwagę, że mamy na mapie Polski białe plamy, które są pozbawione dostępu do sieci gazowniczej, ciepłowniczej, wodociągowej, kanalizacyjnej czy telekomunikacyjnej.

„Ten deficyt rozwojowy będziemy nadrabiać w bardzo szybkim tempie dzięki rządowemu funduszowi Polskiego Ładu” – zapewnił Morawiecki

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY