Działacz zarzuca polskim władzom bierność wobec propagowania komunizmu. “Co się zmieniło, że działają teraz?”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Uczestnicy demonstracji pierwszomajowej na rondzie de Gaulle'a w Warszawie.

Uczestnicy demonstracji pierwszomajowej na rondzie de Gaulle'a w Warszawie. / Fot. Piotr Strzembosz

Piotr Strzembosz ze Stowarzyszenia Wiara i Czyn zarzucił bierność organom polskiego państwa wobec propagowania komunistycznego totalitaryzmu. Przypomina, że wielokrotnie składał stosowne zawiadomienia. Prokuratura umarzała postepowania.
  • Prokuratura nie reagowała na propagowanie komunizmu? Tak zasugerował Piotr Strzembosz ze Stowarzyszenia Wiara i Czyn.
  • Działalność Michała N. już od lat budziła wątpliwości.
  • Działacz Stowarzyszenia Wiara i Czyn zaznaczył, że w sprawie interweniował u ministra Zbigniewa Ziobry tak za pierwszego, jak i za kolejnych rządów PiS-u.
  • Zobacz także: Syn posłanki Lewicy zatrzymany. “Proszę mnie o tę sprawę nie pytać”

Niedawno Polskę obiegła informacja, że syn posłanki Wandy Nowickiej został zatrzymany przez ABW. Jak poinformowała ABW, Michał N. prowadził profil w mediach społecznościowych, gdzie udostępniał treści ekstremistyczne.

W swoich odezwach Michał N. wzywał do mordowania i torturowania żołnierzy Wojska Polskiego pełniących misje zagraniczne, wychwalał politykę Stalina i Feliksa Dzierżyńskiego a także wzywał do ich naśladowania. Treści tworzone przez Michała N. zawierają również pochwałę ataku ZSRS na Polskę w 1939 roku (Michał N. nazwał atak „interwencją humanitarną”), a także pochwałę Zbrodni Katyńskiej (w jednym z nagrań padają słowa: „Wyklęte polskie ścierwo. NKWD nie piep..y się…; To uczniowie Dzierżyńskiego wyczyścili kraj z chwastów”). N. przekonywał także o niemieckiej odpowiedzialności za ludobójstwo na Polakach z 1940 roku w Katyniu

– poinformowała ABW.

Prokuratura nie reagowała na propagowanie komunizmu?

Przy tej okazji Piotr Strzembosz przypomniał, że działalność Michała N. już od lat budziła wątpliwości.

W 2007 r. składałem do Prokuratury wniosek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa propagowania komunistycznego totalitaryzmu podczas 1-majowych manifestacji oraz na stronie www administrowanej przez Michała N., ale Prokuratura umorzyła postępowanie.

– napisał w mediach społecznościowych.

Działacz Stowarzyszenia Wiara i Czyn zaznaczył, że w sprawie interweniował u ministra Zbigniewa Ziobry tak za pierwszego, jak i za kolejnych rządów PiS-u.

Dwukrotnie pisałem w tej sprawie do ministra Zbigniewa Ziobry, w 2007 r. i ponownie, razem z Markiem Jurkiem, podczas kolejnych rządów PiS. Niestety. Wtedy nie było stosownej reakcji. Co się zmieniło, że organy państwa działają teraz?

– zastanawiał się w internetowym wpisie.

Zobacz także: Marta L. z zarzutami. Liderka “Strajku Kobiet” trafi do więzienia?

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY