Miliarder się wygadał! „Będzie kolejna pandemia”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warren Buffett

Warren Buffett / fot. flickr.com

W jednym z wywiadów amerykański miliarder oraz inwestor giełdowy Warren Buffett oznajmił, że obecna, mniemana pandemia nie jest najgorszą rzeczą, jaka może się wydarzyć. Przyznał z pełną pewnością, że będą kolejne.

Buffett przyznał, że w ciągu ostatniego roku „wybuchła pandemia i nie jest to najgorszy stan, jaki można sobie wyobrazić”. Stwierdził też, że społeczeństwo ma problem z przygotowaniem się na rzeczy, które były odległe, ale które są „możliwe i będą miały miejsce”. Miliarder powiedział, że będzie kolejna pandemia.

“Będzie kolejna pandemia” Buffett wie coś, czego my nie wiemy?

Buffett w wywiadzie wymienił potencjalne zagrożenia chemiczne, biologiczne, czy cybernetyczne. Uważa, że każde z nich może być przeszkodą dla społeczeństwa. W jego ocenie nie są to rzeczy, z którymi społeczeństwo może się w pełni uporać.

“Będzie kolejna pandemia, wiemy o tym” – zapowiedział miliarder.

Portal ProPublica donosi, że 25 najbogatszych Amerykanów płaciło kuriozalnie niskie kwoty federalnego podatku dochodowego. W niektórych latach rekordziści nie płacili ani centa.

Jak podliczył portal, choć w latach 2014-2018 majątek 25 najbogatszych Amerykanów wzrósł łącznie o 401 mld dolarów, zapłacili oni w tym okresie nieco ponad 13 mld dolarów podatków, czyli ok. 3,4 proc.

Dla porównania, najwyższa stawka federalnego podatku dochodowego wynosi 37 proc. Jak tłumaczy portal, dysproporcja ta wynika m.in. ze wzrostu wartości posiadanych przez nich aktywów (np. akcji własnych firm), co nie podlega podatkowi.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY