Nauczyciel biologii prześladowany za głoszenie oczywistych prawd. “Chcą mnie uciszyć”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nauczyciel

Nauczyciel / fot. pixabay.com

Nauczyciel biologii z publicznej szkoły średniej w Alcala de Henares pod Madrytem, Jesus Luis Barron Lopez został zawieszony z powodu przekazywanej uczniom wiedzy. Powodem było nauczanie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.
  • Hiszpański nauczyciel biologii został zawieszony na pół roku w prawie do wykonywania zawodu. Powodem kary jest nauczanie, że istnieją tylko dwie płcie.
  • Barron Lopez doświadczył prześladowania z racji na głoszone przez niego, poparte badaniami naukowymi tezy. Nauczyciel najpierw otrzymał naganę od dyrektor szkoły, w której pracował. Następnie został zawieszony w prawie do wykonywania zawodu na pół roku. Obniżono mu także pensję o 600 euro.
  • Pracownik szkoły próbował odwoływać się do sądu, dociekając swoich praw. Finał sprawy nie jest jeszcze znany.
  • Zobacz także: Dramat reprezentacji Hiszpanii! Jadą do domu po fenomenalnym meczu

Nauczyciel biologii jest prześladowany za głoszone przez niego tezy. Nie rozumie jednak przyczyn nałożonej na niego kary.

„To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła”

– powiedział portalowi Okdiario.

Wobec nauczyciela zostały wyciągnięte surowe sankcje za powiedzenie prawdy naukowej, że istnieją tylko dwie płcie biologiczne, męska i żeńska, w zależności od urodzenia się z chromosomami XX w przypadku kobiet oraz XY w przypadku mężczyzn

– powiedziała przewodnicząca organizacji Prawników Chrześcijańskich, Polonia Castellanos.

Nauczyciel wykonywał swoje obowiązki zgodnie ze sztuką zawodową. Barron Lopez przeprowadził zajęcia w oparciu o podręcznik do biologii dla pierwszej klasy szkoły średniej. Wyjaśnił oczywiste fakty, że chociaż istnieją osoby transseksualne, które operacyjnie mogą zmienić genitalia, to genetycznie zachowują chromosomy płci urodzenia.

Nauczyciel biologii prześladowany

Kilka dni później otrzymał reprymendę od dyrektorki szkoły, która poinformowała o rzekomych skargach rodziców. Nie zgadzali się z takimi treściami nauczania. Barron Lopez zapewnił, że jest gotów przeprosić, jeżeli zranił czyjeś uczucia, ale jednocześnie powołał się na dowody naukowe.

To jednak nie koniec sprawy nauczyciela. Niedługo po tym wydarzeniu został zawieszony na pół roku w prawie do wykonywania zawodu. Karę nałożył na niego inspektorat rady ds. edukacji wspólnoty Madrytu. Dodatkowo pensja nauczyciela została pomniejszona o 600 euro.

Według raportu rady ds. edukacji, komentarze nauczyciela zostały uznane za „homofobiczne, rasistowskie i patriarchalne, wykazujące pogardę dla innych grup”.

Barron Lopez odwołał się do sądu twierdząc, że jest ofiarą prześladowań ideologicznych.

„Chcą mnie uciszyć, mnie i tysiące innych nauczycieli biologii czy innych przedmiotów, gdyż odrzucamy jednolite myślenie po totalitarnej linii ideologicznej XXI wieku”

– powiedział Barron Lopez portalowi Okdiario.

Nauczyciel przekazał portalowi, że w szkole, w której pracował organizowane były w ramach godzin lekcyjnych zajęcia z gender. Jego zdaniem mają one niezwykle demoralizujący wpływ na moralność młodych ludzi. Wskazał, że lekcje odbywały się bez zgody rodziców dzieci. Dodał, że w czasie tych zajęć uczniowie zaznajamiani byli z treściami zakrawającymi o pornografię.

tvrepublika.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY