Najnowszy sondaż! Konfederacja potwierdza swoją pozycję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala Plenarna Sejmu RP.

Sejm RP / Fot. flickr.com

Najnowszy sondaż wskazuje na pierwsze miejsce PiS. Za nim plasuje się Koalicja Obywatelska. Według badania stabilny wynika zanotowała Konfederacja, która potwierdza swoją pozycję w polskiej polityce.
  • Sondaż “Puls Opinii” wskazuje najnowsze wyniki poparcia partii politycznych. Podkreśla on także rekordowo dużą frekwencję wyborczą wśród badanych osób.
  • Według sondażu na pierwszym miejscu utrzymuje się Zjednoczona Prawica, jednak coraz bliżej niej znajduje się Koalicja Obywatelska. Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni.
  • Badanie pokazuje, że Konfederacja notuje stabilne poparcie, potwierdzając tendencję wzrostową w pozyskiwaniu elektoratu.
  • Zobacz także: Dramat reprezentacji Hiszpanii! Jadą do domu po fenomenalnym meczu

Z sondażu “Puls Opinii” przeprowadzonego przez Opinia24 dla RMF FM wynika, że gdyby wybory miały odbyć się w nadchodzącą niedzielę – to frekwencja wyniosłaby rekordowe 81 proc. W tym aż 66 proc. stwierdziło, że na pewno zagłosuje. Najnowszy sondaż wskazuje na pewne prowadzenie Zjednoczonej Prawicy.

Zjednoczona Prawica może liczyć obecnie na 29 proc. poparcia. Poparcie obozu rządzącego wydaje się topnieć, gdyż poprzednie sondaże dawały koalicji rządowej wyższe wyniki. Drugie miejsce na podium przypada Koalicji Obywatelskiej, która po powrocie Donalda Tuska notuje mocny wzrost. Na PO wraz z koalicjantami zagłosuje wg. sondażu 23 proc. respondentów. Z funkcji przewodniczącego PO zrezygnował Borys Budka. Z kolei ze stanowisk wiceprzewodniczących odeszli Ewa Kopacz oraz Bartosz Arłukowicz. Ustąpili w ten sposób miejsca Tuskowi i Budce. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która uzyskała w sondażu 17 proc. poparcia.

Najnowszy sondaż wskazuje, że w parlamencie znalazłaby się także Konfederacja, która utrzymuje stabilne poparcie na poziomie 10 proc. elektoratu. To już kolejny sondaż, w którym partia posiadająca 11 posłów w Sejmie utrzymuje dwucyfrowy rezultat. Do Sejmu weszłaby także Lewica z 8 proc. poparcia.

Wynik poniżej progu wyborczego odnotowali: Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc.) oraz Kukiz’15 (1 proc.).

Sondaż został zrealizowany w dniach 2-5 lipca 2021 roku techniką wywiadu telefonicznego CATI na losowej, ogólnopolskiej próbie 1000 osób.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY