Morawiecki z Dudą zaskoczyli Warszawiaków! Wspólny spacer i kawa z udziałem SOP [+ZDJĘCIA]

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Morawiecki i Duda zaskoczyli Warszawiaków podczas wspólnego spaceru

Premier Morawiecki i Prezydent Duda na wspólnej kawie / fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki po uroczystościach związanych z przekazaniem na ręce Marszałek Sejmu ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego udali się na spacer ulicami Warszawy. Dwie najważniejsze osobistości polskiego państwa zaskoczyły mieszkańców stolicy. Panowie wstąpili na kawę do jednej z restauracji na Krakowskim Przedmieściu, gdzie rozmawiali i robili sobie zdjęcia z przechodniami. SOP i policja zabezpieczały teren wydarzenia.
  • Prezydent Andrzej Duda przekazał dzisiaj na ręce Marszałek Sejmu Elżbiety Witek projekt dotyczący realizacji inwestycji budowlanej.
  • Do 2028 roku polskie władze oraz władze miasta stołecznego zostaną zobowiązane do odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Bruhla oraz kamienicy przy ulicy Królewskiej.
  • Po uroczystościach Premier Mateusz Morawiecki nieoczekiwanie udał się z Prezydentem Dudą na wspólny spacer ulicami Warszawy.
  • Wstąpili również do kawiarni, gdzie wypili wspólnie mrożony napój i porozmawiali nie tylko ze sobą, ale również z zaskoczonymi przechodniami.
  • Całość zabezpieczały Służby Ochrony Państwa oraz funkcjonariusze ze stołecznej komendy.
  • Zobacz także: Projekt ustawy dotyczący odbudowy Pałacu Saskiego przekazany przez Prezydenta [+WIDEO]

Tuż po uroczystości przekazania na ręce Marszałek Sejmu projektu ustawy o przygotowaniu i realizacji odbudowy m.in. Pałacu Saskiego, Premier Mateusz Morawiecki udał się wraz z Prezydentem Andrzejem Dudą na spacer po Warszawie. Mieszkańcy Warszawy zostali zaskoczeni, że dwie najważniejsze osoby w polskim państwie przechadzają się w środku dnia po Krakowskim Przedmieściu.

Politycy udali się także do jednej z kawiarni, gdzie obaj zamówili schłodzony napój i usiedli na zewnątrz w przygotowanym zgodnie z obecnymi restrykcjami pawilonie przy kawiarni. Tam popijając kawę rozmawiali między sobą, lecz również przechodzący obok zdziwieni zaistniałą sytuacją Warszawiacy, mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami, a także zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Spacer i postój w kawiarni Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego zabezpieczały Służby Ochrony Państwa, którzy sprawdzali pod kątem bezpieczeństwa osoby chętne do rozmów z ważnymi postaciami polskiego państwa. Do pomocy zaciągnięto również stołecznych funkcjonariuszy policji.

Deklaracja o odbudowie Pałacu Saskiego została rzucona przez głowę polskiego państwa już w 2018 roku, lecz dopiero teraz narzucono rozbieg w sprawie i powołano specjalny zespół, który napisał ustawę, która zobowiązuje polskie władze do odbudowania nie tylko Pałacu Saskiego, ale również Pałacu Bruhla i kamienicy znajdującej się przy ulicy Królewskiej. Prace budowlane mają zostać przeprowadzone do 2028 roku.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY