- Prezydent Andrzej Duda napisał list do Papieża Franciszka. Powodem korespondencji był zabieg operacyjny Ojca Świętego.
- Prezydent w liście zapewnił o modlitwie za Franciszka i w imieniu całego narodu skierował do niego serdeczne myśli i życzenia.
- Papież znajduje się w szpitalu od niedzieli, kiedy przeszedł zabieg. Jego kuracja ma potrwać tydzień.
- Zobacz także: Wiceminister finansów szokuje: Klasa średnia zaczyna się od 4 tys. zł brutto
Duda napisał list do papieża, w którym przekazuje serdeczne myśli i życzenia powrotu do zdrowia dla Ojca Świętego. Korespondencja jest wyrazem szczególnej sympatii prezydenta i symbolem troski polskich wiernych o stan zdrowia papieża.
Duda napisał list do papieża Franciszka
“Wasza Świątobliwość, Czcigodny Ojcze Święty, w imieniu własnym i moich Rodaków pragnę skierować do Waszej Świątobliwości serdeczne myśli i życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia”
– napisał do papieża prezydent.
“W chwilach trudnego doświadczenia związanego z operacją i pobytem w szpitalu” Andrzej Duda zapewnił Ojca świętego o modlitewnym wsparciu.
“Naszym modlitwom towarzyszy ufność, że Wasza Świątobliwość już wkrótce podejmie swoje obowiązki, aby nadal prowadzić Kościół Katolicki i Państwo Watykan oraz wspierać przesłaniem miłości i nadziei całą światową społeczność, która tak bardzo potrzebuje duchowego wsparcia płynącego od papieża Franciszka w tych trudnych czasach”
– zakończyła głowa państwa.
Duda napisał list do papieża, gdyż operacja była pierwszą tak poważną interwencją medyczną w zdrowie Franciszka odkąd objął urząd w Stolicy Piotrowej. Według informacji przekazanej przez rzecznika Watykanu, papież potrzebował leczenia „objawowego zwężenia uchyłkowego” okrężnicy, części jelita grubego. Choroba uchyłkowa to stan, w którym występują wybrzuszenia w ścianie jelita grubego. Może to prowadzić do zwężenia okrężnicy. Objawy obejmują wzdęcia, nawracający ból brzucha i zmiany w wypróżnianiu.
Papież w czasie wizyty w szpitalu uniwersyteckim Gemelli zajął salę pokój na dziesiątym piętrze. Kilkukrotnie hospitalizowany był w nim papież Jan Paweł II. Wiadomo, że zabieg Ojca Świętego był przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym przez profesora Sergio Alfieriego. Asystowali mu profesor Luigi Sofo, doktor Antonio Tortorelli i doktor Roberta Menghi. Na sali operacyjnej obecny był osobisty lekarz Ojca świętego.
dorzeczy.pl