Sławomir Nowak kierował grupą przestępczą? Znamy nowe zarzuty prokuratury

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sławomir Nowak

Sławomir Nowak / Fot. flickr.com

Sławomir Nowak usłyszał kolejne zarzuty w swojej sprawie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie zarzuca Sławomirowi Nowakowi kierowanie sześcioosobową grupą przestępczą i przyjęcie korzyści majątkowych w kwocie 6,5 mln zł. Wśród oskarżeń pojawia się też kwestia prania brudnych pieniędzy. Informację podał Onet.
  • Sławomir Nowak usłyszał kolejne zarzuty. Prokuratura Okręgowa w Warszawie ustaliła, że jest on założycielem oraz kierownikiem grupy przestępczej.
  • Jednym z obszarów działalności grupy było wpływanie na wyniki przetargów na budowę ukraińskich dróg. Nowak przyjmował korzyści materialne w zamian za skuteczne kształtowanie wyników przetargów.
  • Były minister transportu przebywa obecnie na wolności, gdyż wpłacił kaucję wymaganą przez sąd.
  • Zobacz także: Wybory w PiS. Znamy wszystkich wiceprezesów. Jest jedno zaskoczenie

Według najnowszych ustaleń prokuratury, Sławomir Nowak kierował grupą przestępczą. Zdaniem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, były minister transportu sam założył i kierował działalnością grupy.

Nowak kierował grupą przestępczą

“W toku postępowania ustalono schemat działania grupy, jak również skład osoby i strukturę działania grupy. Sławomir N. pełniąc funkcję szefa Ukrawtodoru, czyli ukraińskiej agencji drogowej wykorzystywał tę funkcję do przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za bezprawne wpływanie na przebieg postępowań przetargowych dotyczących remontów budowy dróg na Ukrainie, jak również kwestii związanych z kwestią obsługi autostrad na Ukrainie” – poinformowała prokuratura.

“Grupa składała się z sześciu osób. Kierował nią Sławomir N.” – przekazała prokuratura.

“Pozostałe pięć osób określono jako “bliskich współpracowników” i “partnerów biznesowych” byłego ministra. – W orbitę procesu włączono 15 podejrzanych. Zabezpieczono majątek o wartości czterech mln zł. Były to m.in. nieruchomości, dzieła sztuki, luksusowy samochód marki Range Rover” – czytamy w komunikacie prokuratury.

Sławomir Nowak kierował grupą przestępczą, jednak przebywa obecnie na wolności. Wpłacił on wymaganą przez sąd kaucję, dzięki której na wyrok oczekuje poza murami więzienia.

W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie Sławomir Nowak usłyszał dotychczas 17 zarzutów, w tym zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie oraz kierowanie tą grupą, przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych oraz płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa Ukravtodoru, żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w latach 2012-2013 w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, prania brudnych pieniędzy, płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Nowak w areszcie przebywał od lipca 2020 do kwietnia 2021 roku.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY