Nauki przedmałżeńskie tylko z Certyfikatem COVID? Segregacja sanitarna u dominikanów

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maska na twarzy

Maska na twarzy / Fot. vperemen.com/ Wikimedia Commons

Na stronie rzeszowskich dominikanów pojawiły się nowe wytyczne. Aby wziąć udział w katechezie przedmałżeńskiej, jej uczestnicy muszą posiadać certyfikat szczepienia lub negatywnego testu na COVID-19.

Segregacja sanitarna w Kościele

Internauci są przerażeni kierunkiem, w jaki zmierza Kościół Katolicki. Okazuje się, że segregacja sanitarna w Kościele ma się coraz lepiej. Rzeszowscy dominikanie postawili sprawę jasno. Aby wziąć udział w katechezie, trzeba okazać certyfikat COVID.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników katechez przedmałżeńskich w miesiącu lipcu i sierpniu, informujemy: Warunkiem uczestnictwa w katechezach grupowych prowadzonych przy naszym klasztorze jest: Posiadanie Unijnego Certyfikatu COVID (potwierdzenie szczepienia), zasłanianie ust i nosa podczas przebywania we wszystkich częściach klasztoru

– piszą na swojej stronie dominikanie

Następnie wyjaśniają, jakie statusy daje wspomniany Certyfikat.

Certyfikat prezentuje 3 statusy: osoby zaszczepionej, osoby która powróciła do zdrowia (ozdrowieńca), osoby z negatywnym testem w kierunku COVID-19. Przed wejściem należy okazać Certyfikat UCC (dostępny z poziomu aplikacji)

– tłumaczą zakonnicy

“Kolejne będą sakramenty tylko dla zaszczepionych?”

Internauci wyrazili niedowierzanie i niepokój wobec nowych praktyk.

Dostęp do katechezy przedmałżeńskiej tylko dla zdrowych, zaszczepionych. Czekam na odmowę sakramentów dla niezaszczepionych. Kościół otwarty w wydaniu @Dominikaniepl. Brak słów

– komentuje umieszczająca screeny Internautka

Głos w sprawie zabrał również ks. Daniel Wachowiak, potępiając działanie dominikanów.

Postradali zmysły? Póki niektórzy nie zrozumieją, że zarówno ci, którzy się szczepią, jak i ci, którzy się nie szczepią, robią to z pobudek zdrowotnych, czyli z miłości do siebie i bliźniego, nawet w Kościele będzie rozwijała się niechrześcijańska segregacja sanitarna.

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY