Teksas: Kryzys migracyjny się zaostrza! Nielegalni imigranci włamali się na ranczo. Ukradli broń i amunicję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nielegalni imigranci na ranczo w Teksasie

Nielegalni imigranci na ranczo w Teksasie / Fot. postmillennial.com

Kryzys migracyjny w Stanach Zjednoczonych stale trwa. Na ranczo w Teksasie włamali się nielegalni imigranci, kradnąc broń i amunicję.

Nielegalni imigranci włamali się na ranczo w stanie Teksas

Teksas jako stan przygraniczny jest najmocniej wystawiony na problem, jakim są nielegalni imigranci. Dom stojący na ranczo w gminie Sierra Blanca w Hudspeth Country, został obrabowany. Posiadłość znajduje się około 20 mil na wschód od południowej granicy Teksasu. Funkcjonariusze Straży Granicznej stawili się na nim po wezwaniu i prośbie o interwencję. Do domu włamali się trzej nielegalni imigranci, którzy ukradli m.in. broń i amunicję. Mężczyzn szybko schwytano.

Wraz z obecnością broni w niepowołanych rękach, ta sytuacja mogła zmienić się w gwałtowną i niebezpieczną; na szczęście nasi agenci byli w stanie kontrolować to spotkanie i doprowadzić do pokojowego rozwiązania

– przekazał Sean L. McGoffin, regionalny szef Straży Granicznej

Ukradli broń i amunicję

Mężczyzna podkreśla, że trzej mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów. Nielegalni imigranci najprawdopodobniej trafili do USA, nielegalnie pokonując granicę stanu Teksas z Meksykiem. Niepokojący wydaje się fakt, że mężczyźni w pierwszej kolejności ukradli broń. W tym roku doszło do niemal miliona spotkań z migrantami przechodzącymi „zieloną granicę”. Nic nie wskazuje na to, aby tendencja ta miała się zmienić.

Dzięki intensywnemu szkoleniu nasi agenci straży granicznej są zawsze przygotowani i gotowi do reagowania na różne scenariusze. Bez wahania ci agenci odpowiedzieli na wezwanie na ranczo i skutecznie zabezpieczyli lokalizację, skradzioną broń i niezidentyfikowanych obcokrajowców

– dodał McGoffin

Przeczytaj również: Dlaczego pomnik George’a Floyda jest biały? Internauci mają teorię: “Czy to próba wybielenia jego przeszłości…?”

postmillennial.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY