Jachira, Grabowski i Markusz mają problem. Jest zawiadomienie do prokuratury przeciwko publicznemu szkalowaniu Polski

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dariusz Matecki, OMA / fot. screen facebook.com

Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował o złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 55 ustawy o IPN przeciwko Janowi Grabowskiemu, Klaudii Jachirze oraz Katarzynie Markusz.
  • Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożył w prokuraturze trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa na podstawie art. 55 ustawy o IPN.
  • Zawiadomienia dotyczą Katarzyny Markusz, Klaudii Jachiry oraz Jana Grabowskiego.
  • Wszystkie wymienione osoby w sposób jawny szerzą antypolskie i kłamliwe treści na temat powszechnych faktów historycznych.
  • Zobacz także: Korwin-Mikke o patostreamach Jabłonowskiego: Nikt normalny tego nie słucha

Zawiadomienia przeciwko szkalowaniu Polski złożono w prokuraturze.Ośrodek kieruje pisma przeciwko Grabowskiemu, Jachirze i Markusz. Napisano je na podstawie art. 55 ustawy o IPN, który mówi “Kto publicznie i wbrew faktom zaprzecza zbrodniom, o których mowa w art. 1 pkt 1, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok podawany jest do publicznej wiadomości.”

Zawiadomienia przeciwko szkalowaniu Polski

Zawiadomienia dotyczą publicznego szkalowania dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej oraz publicznego zakłamywania historii.

“Dla Polaków nie powstały nigdy obozy masowej zagłady, w czasie wojny mogli chodzić po ulicach, pracować, żyć” – pisze Katarzyna Markusz.

“Nikt ich nie zabijał za to, że są Polakami. Polskich Żydów zginęło 90%, a etnicznych Polaków 10%.”- dodaje w swoim wpisie na Twitterze znana z niechęci do Polski i Polaków dziennikarka Jewish Telegraphic i portalu Jewish.pl Agency.

Z kolei posłanka Klaudia Jachira napisała, że “Nawet Hitler nie niszczył cmentarzy.” Wpis popełniła po karygodnym przypadku zniszczenia cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej.

Ostatnim pozwanym jest Jan Grabowski, który od lat publicznie i z katedry naukowej wygłasza szkalujące Polskę tezy. Napisał na Twitterze kolejny atakujący Polskę wpis.

“W Polsce trzeba ciągle przypominać, że niemiecki plan eksterminacji dotyczył Żydów, wyłącznie Żydów, że do obozów zagłady wywożono Żydów, nie Polaków.” – napisał.

We wszystkich trzech przypadkach Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożył zawiadomienia przeciwko szkalowaniu Polski do prokuratury.

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY