Hiszpania: Wzrost liczby zakażeń COVID-19. Szczepienia nie pomogły?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionka

Szpital COVID-19 / Fot. pixabay.com

W czasie ostatniej dobry odnotowano w Hiszpanii 8 zgonów na skutek zakażenia koronawirusem. Jest to najmniejsza liczba od niemal roku. Jednocześnie cały czas wzrasta w tym państwie liczba zakażeń COVID-19.
  • Według hiszpańskich ekspertów najmniejsza od niemal roku liczba zgonów spowodowanych koronawirusem to efekt szczepień.
  • Jednocześnie hiszpańskie ministerstwo zdrowia donosi o pobiciu rekordu dobowej liczby szczepień przeciw COVID-19. Wynosi on 747 tys osób.
  • Mimo to wzrasta liczba nowych infekcji. Naukowcy twierdzą, że jest to efekt nieodpowiedzialnej zabawy na świeżym powietrzu oraz udziału Hiszpanów w dyskotekach.
  • Zobacz także: Kanada: Segregacja sanitarna kwitnie. Osobne kolejki na lotnisku tylko dla zaszczepionych

Eksperci, na których powołuje się telewizje TVE oraz portal Redaccion Medica twierdzą, że najmniejsza od sierpnia 2020 liczba zgonów to efekt masowych szczepień. Jak więc wytłumaczyć wzrost liczby zakażeń, z którymi zmaga się obecnie Hiszpania?

Szczenienia nie pomagają?

Media odnotowują, na podstawie szacunków resortu zdrowia, że podczas minionej doby pobity został kolejny rekord dziennych szczepień przeciwko koronawirusowi – 747 tys.

Jak podaje hiszpański resort zdrowia, do tej pory w pełni zaszczepiono 18 mln osób. Warto wskazać, że Hiszpania liczy 47 mln obywateli. Pomimo masowych szczepień od środy doszło do zwiększenia aż o 17 punktów poziomu infekcji przypadających na 100 tys. obywateli. Wynosi on 134. Hiszpania odnotowując wzrost liczby zakażeń mimo prężnej akcji szczepień jest kolejnym po Wielkiej Brytanii państwem, które boryka się z rozwojem nowej odmiany wirusa.

Zdaniem regionalnych ośrodków medycznych, do wzrostu liczby zakażeń przyczyniły się głównie masowo organizowane zabawy na świeżym powietrzu oraz w dyskotekach cieszących się popularnością pomimo pandemii.

Wzrost zakażeń

Liczba zakażonych lub podejrzanych o zakażenie COVID-19 wśród uczniów z jedenastu regionów kraju, którzy wyjechali w czerwcu na wakacje na Majorkę wzrosła do prawie 1700 przypadków. Około 4 800 osób pozostaje na kwarantannie, w większości w swoich miejscach zamieszkania. Około 250 uczniów wciąż przebywa na przymusowej kwarantannie w hotelu w Palma de Mallorca. Dochodzi tam do protestów i aktów wandalizmu. W sprawie musiała interweniować policja.

Obecne statystyki w Hiszpanii wskazują, że wskutek zakażenia koronawirusem zmarło 80,8 tys. osób, a ponad 3,82 mln zostało zainfekowanych.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY