Sondaż: Konfederacja z najwyższym wzrostem. PO tonie, Hołownia traci

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun podczas konwencji Konfederacji.

Jak wynika z najnowszego sondażu Social Changes na czele stawki pozostaje PiS, jednak wzrost odnotowała m.in. Konfederacja.

Badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone na zlecenie portalu wPolityce.pl. Wyniki sondażu pokazują, że PiS nadal cieszy się największym wsparciem polskiego społeczeństwa. Partia Jarosława Kaczyńskiego powiększyła zakres swojego elektoratu. Z najnowszego sondażu wynika również, że Konfederacja także zyskuje poparcie.

Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 34 proc. badanych. Stanowi to o 1 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu Social Changes. Drugie miejsce w stawce zajmuje Polska 2050. Partia Szymona Hołowni straciła jednak poparcie. W tej chwili chce na nią głosować 23 proc. badanych. To o 2 pkt proc. mniej niż w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na trzecim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która zgromadziła poparcie rzędu 17 proc. Partia Borysa Budki uzyskała o 2 pkt proc. mniej niż jeszcze tydzień temu.

Biorąc pod uwagę wyniki sondażu, do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie partie. To Lewica, na którą chęć zagłosowania wyraziło 10 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.) oraz Konfederacja, na którą chciałoby zagłosować również 10 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt proc.). Sondaż wskazuje, że Konfederacja zyskuje znaczące poparcie. Partia uzyskała najwyższy wzrost w stosunku do poprzedniego sondażu. Do Sejmu nie dostałoby się PSL z wynikiem 3 proc. (spadek o 1 pkt proc.) oraz partia Kukiz’15, którą popiera 2 proc. ankietowanych (bez zmian w poziomie poparcia sondażowego).

Sondaż prognozuje frekwencję wyborczą na poziomie 64 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie badawczej w dniach od 25 do 28 czerwca 2021 roku.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY