Morawiecki: Jutro startuje “Rządowy Fundusz Polski Ład”

PILNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Morawiecki podczas przemówienia w Borczu na Pomorzu.

Premier Morawiecki podczas przemówienia w Borczu na Pomorzu. / Fot. Twitter

Podczas spotkania w Borczu na Pomorzu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od jutra startuje fundusz inwestycji lokalnych pod nazwą: „Rządowy Fundusz Polski Ład”. To jeden z zapowiadanych filarów programu „Polski Ład”, zaprezentowanego w maju.

Premier Morawiecki ogłosił, że już od jutra będzie można ubiegać się o środki m.in. na zdrowie, szkolnictwo edukację, remonty szkół. W ramach funduszu będą możliwe dotacje do 95 procent kosztów inwestycji.

Program w pierwszej transzy będzie możliwy do 20 mld złotych. Przypomnijcie sobie jak wiele dobrego uczyniły programy o wielkości 3 czy 6 mld zł. Rozpoczynamy nabór do 20 mld zł i finansowanie inwestycji do 95 proc. To rewolucyjna zmiana inwestycyjna

– zapowiedział Morawiecki.

Szef rządu w swoim przemówieniu zachęcał samorządowców do wykorzystywania środków z programu „Rządowy Fundusz Polski Ład”.

Drodzy samorządowcy i mieszkańcy polskich gmin, powiatów i miast. Ruszamy z naborem na środki inwestycyjne. Wszystkie cele są możliwe do osiągnięcia. Trzeba tylko złożyć aplikację i walczyć o dobre cele dla mieszkańców

– stwierdził.

Zobacz także: Usiądek: Kaczyński przekupuje wyborców, my skupiamy się na problemach całej Polski [NASZ WYWIAD]

Polsat News, Polskie Radio 24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY