USA: “Odszkodowania za niewolnictwo”. Pierwszy czarnoskóry miliarder też chce je dostać

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Black Lives Matter grafika

Black Lives Matter grafika / Fot. BlackLivesMatter.com

Pierwszy czarnoskóry miliarder w USA, Robert Johnson, naciska na rząd w sprawie reparacji dla "potomków niewolników". Mężczyzna również chce je otrzymać.

Czarnoskóry miliarder też chce “odszkodowań za niewolnictwo”

Pierwszy czarnoskóry miliarder w USA, Robert Johnson, gorąco popiera kwestię odszkodowań dla Afroamerykanów. Mężczyzna naciska na rząd, by ten wypłacił aż 14 bilionów dolarów “reparacji”. Bogacz przyznaje, że takze chce otrzymać “swój czek”.

Odszkodowania wymagałyby od całego kraju… przyznania, że ​​rezultatem niewolnictwa było 200 lat systemowego rasizmu

– powiedział założyciel Black Entertainment Television

I z tego powodu czarnym ludziom odmówiono 13-15 bilionów dolarów bogactwa i dlatego jako kraj musimy teraz odpokutować, płacąc czarnym ludziom wszelkiego rodzaju – bogatym, biednym i średnim – z naszej kieszeni

– przekonywał czarnoskóry miliarder

Sam Johnson posiada kilka domów i firmę zarządzającą aktywami. Mężczyzna przyznał otwarcie, że pieniądze należą się także jemu. Dodał, że inni bogaci czarnoskórzy także powinni je otrzymać – w tym Oprah Winfrey, Michael Jordan i LeBron James. Podkreślił, że konieczne jest, aby “odszkodowania” wypłacił rząd, uznając “wyrządzone krzywdy”.

Odszkodowania składałyby się z dwóch elementów: pierwszym jest pokuta, a drugim jest wypłata pieniężna. Bez wątpienia muszą one pochodzić od rządu reprezentującego ludność kraju. Byłby to zwrot kosztów lub rekompensata, jeśli wolisz, za szkodę

– argumentował swoje stanowisko Johnson

nypost.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY