Girzyński: Koledzy z PiS skręcili zupełnie na lewo. Nikt nie ostrzegł Kaczyńskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Girzyński

Zbigniew Girzyński / Fot. Radio Plus/YouTube

Zbigniew Girzyński wraz z dwójką innych posłów odszedł z klubu PiS i założył własne koło „Wybór Polska”. Teraz krytykuje PiS za „skręcanie w lewo”.
  • Polityk wskazuje, że „przesadzenie” w „socjalnych rozwiązaniach” może „doprowadzić gospodarkę na próg katastrofy”.
  • Girzyński uważa, że „należy szukać oszczędności w budżecie, a nie doprowadzać do przesadnych wydatków gdzie aparat administracyjny rozrasta się do przesadnych rozmiarów, nikt tego nie kontroluje”.
  • Jednocześnie poseł zaznacza, że „Mateusz Morawiecki jest politykiem europejskiego formatu”.
  • Zobacz także: Bąkiewicz przypomina, jak Amerykanie i Żydzi z USA zareagowali na Holocaust

Zbigniew Girzyński z koła „Wybór Polska” mówił w Radiu Plus:

„Mam nadzieję, że koledzy z PiS zejdą z tej drogi jaką prowadzą polską gospodarkę w ostatnim czasie, a teraz skręcili już zupełnie na lewo i przestaną wprowadzać niekorzystne dla kraju zmiany (…) Pan Premier Mateusz Morawiecki jest politykiem europejskiego formatu. W wymiarze w jakim potrafi się poruszać w obszarach polityki europejskiej na pewno jest wartością dodaną do tego obozu politycznego. Rozumiejąc i akceptując pewne socjalne rozwiązania wiem jedno, nie możemy przesadzić, bo ta przesada doprowadzi naszą gospodarkę na próg katastrofy (…) Przede wszystkim należy szukać oszczędności w budżecie, a nie doprowadzać do przesadnych wydatków gdzie aparat administracyjny rozrasta się do przesadnych rozmiarów, nikt tego nie kontroluje. Niestety koszty obsługi całego tego przedsięwzięcia są zbyt wysokie.”

„Budujemy nową formację polityczną”

Poseł Zbigniew Girzyński mówił też w Radiu Plus:

„Na końcu tego całego procesu będzie powołanie własnej formacji politycznej, która będzie jasno i wyraźnie stawiała za cel odbudowę na ruchu umiarkowanie konserwatywnie-liberalnym. Powrót do tych korzeni, które legły u podstaw powstawania tego obozu politycznego spotka się z pozytywnym odzewem wielu Polaków”.

– Jacek Prusinowski: Wiele osób w klubie PiS podziela taką perspektywę?

– Zbigniew Girzyński: Bardzo wiele. Koło budowaliśmy od dłuższego czasu i rozmawialiśmy z wieloma osobami. Nikt z tych osób nie pobiegł do kierownictwa i nie ostrzegł, że źli ludzie próbują składać takie, czy inne propozycje. To najlepszy dowód na to jak w środku wszystkich osób dojrzewa przekonanie, że to zły kierunek.

Zobacz także: Dwaj polscy giganci łączą siły. Transformacja energetyczna nabiera tempa

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY