Merkel chce zakazać wjazdu Brytyjczyków do UE. Powodem jest wariant Delta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Angela Merkel.

Angela Merkel. / Fot. Pixabay/Flickr

Merkel chce, aby zakaz wjazdu do UE dotyczył wszystkich Brytyjczyków, również tych w pełni zaszczepionych. Propozycji sprzeciwia się kilka państw UE.
  • Dziennik „The Times” podaje, że Merkel chce, aby dotyczyło to wszystkich Brytyjczyków, również tych w pełni zaszczepionych.
  • Według gazety propozycja zakazu wjazdy podczas dyskusji spotka się ze sprzeciwem Grecji, Hiszpanii, Cypru, Malty i Portugalii.
  • W najbliższy piątek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson spotka się z Merkel i spróbuje przekonać ją do ponownego rozważenia tej decyzji.
  • Zobacz także: Zakazy stadionowe dla Anglików. Nie mogą śpiewać o zwycięstwie nad Hitlerem

Kanclerz Angela Merkel chce doprowadzić do zakazu wjazdu Brytyjczyków do Unii Europejskiej w związku z rosnącą liczbą zakażeń wariantem Delta. Wiele państw UE uważa, że o tej kwestii powinny decydować same.

Kanclerz Angela Merkel chce zakazu wjazdu obywateli brytyjskich do Unii Europejskiej. Taką informacje podaje londyński dziennik „The Times”. Zdaniem gazety, że Merkel chce, aby dotyczyło to wszystkich Brytyjczyków, również tych w pełni zaszczepionych. Powodem ma być silne rozprzestrzenianie się w Wielkiej Brytanii wariantu koronawirusa Delta.

Sprzeciw państw UE

Propozycja Merkel odnośnie zakazu wjazdu do Unii Europejskiej była wczoraj dyskutowana w komitecie reagowania kryzysowego UE. Według gazety propozycja podczas dyskusji spotka się ze sprzeciwem Grecji, Hiszpanii, Cypru, Malty i Portugalii.

W zaktualizowanej wersji artykułu dziennik zwraca uwagę, że osoby z Wielkiej Brytanii wjeżdżające do Portugalii już teraz muszą odbyć 14-dniową kwarantannę, jeśli nie mogą udowodnić, że zostały w pełni zaszczepione. „The Times” cytuje też jednego z przedstawicieli brytyjskiego rządu, który powiedział, że Merkel jest „coraz bardziej izolowana” w UE.

Pomysł kanclerz odnośnie zakazu wjazdu spotkał się z niezadowoleniem. Wiele państw UE uważa, że o kwestii możliwości wjazdu decydują same. Nie jest to czymś, co powinno być rozstrzygane w Berlinie.

W najbliższy piątek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson spotka się z Merkel i spróbuje przekonać ją do ponownego rozważenia tej decyzji.

– Będzie to okazja do omówienia szeregu kwestii, w tym pogłębienia relacji brytyjsko-niemieckich i globalnej odpowiedzi na pandemię koronawirusa.

– powiedział w ubiegłym tygodniu rzecznik rządu.

Rośnie liczba zakażeń wariantem Delta

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba infekcji wirusem Delta. W poniedziałek poinformowano, że w ciągu ostatniej doby wykryto 22.868 zakażeń, co jest najwyższą liczbą od 30 stycznia.

Po raz pierwszy od początku trzeciej fali dobowy bilans zakażeń w tym kraju przekroczył 20 tys.

Nowy brytyjski minister zdrowia Sajid Javid poinformował, że data zniesienia restrykcji koronawirusowych w Anglii nie zostanie przyspieszona do 5 lipca.

Javid wskazał, że nie ma żadnego powodu, aby restrykcje trwały dłużej niż do 19 lipca, i dodał, że wprawdzie liczba zakażeń rośnie, ale zgony na całe szczęście pozostają na niskim poziomie.

next.gazeta.pl, forsal.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY