PiS oszuka Kukiza i nie wprowadzi jego ustaw? Jest odpowiedź muzyka. “Jeśli to się stanie…”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz na konferencji prasowej z Jarosławem Kaczyńskim

Paweł Kukiz na konferencji prasowej z Jarosławem Kaczyńskim / fot. twitter.com

Paweł Kukiz odpowiedział w Radiu Plus, czy nie obawia się, ze PiS skorzysta z pomocy jego formacji przy ustawach dot. Polskiego Ładu i nie wprowadzi projektów K’15.

PiS oszukał Kukiza?

Paweł Kukiz pytany w Radiu Plus, czy nie obawia się, ze PiS skorzysta z pomocy jego formacji przy ustawach dot. Polskiego Ładu i nie wprowadzi projektów K’15, mówi „Nie mam takiej obawy. Umowa jest tego rodzaju, że zanim dojdzie do głosowania jakiegoś bloku ustaw z Polskiego Ładu, przed głosowanie, każdego takiego bloku, musi być uchwalona jedna z ustaw Kukiz ‘15. Jeżeli to się będzie przeciągało do końca kadencji, to do końca kadencji ja będę przeciągał głosowanie nad Polskim Ładem.”

Ustawa antysitwowa

Paweł Kukiz mówił też o tzw. ustawie antysitwowej, która nakazywałaby politykom min. informowanie o członkach rodziny pracujących w spółkach skarbu państwa i spółkach komunalnych „Wczoraj rozmawiałem z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim o tym, że należałoby jak najszybciej przejść do ustawy antysitwowej i zaostrzyć, doprecyzować projekt K’15 z poprzedniej kadencji. Ten projekt piętnował zatrudnianie rodzin, ale chodzi też o to by wprowadzić jakieś zakazy, ale musi to być zgodne z konstytucją. Zdaje się, że Pan Prezes dostrzega, że te sitwy trwają od 1989 roku bez względu na to jaka partia jest przy władzy i chciałby z tym skończyć.”

Ingerencja Izraela

Paweł Kukiz pytany o reakcje Izraela na przyjętą przez Sejm nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego, mówił: „Hańbą to jest arogancja w wykonaniu ministra spraw zagranicznych Izraela. To uregulowanie pewnego stanu prawnego i zakończenie tej dzikiej reprywatyzacji. Aż tak rażąca ingerencja i to w wewnętrzne polskie prawo jest po prostu bezczelnością. Jeżeli są jakieś wątpliwości to wyjaśnia się je na drodze dyplomatycznej. Forma tej wypowiedzi… w pewnym momencie można odnieść wrażenie, że sugerowane jest przez Pana Ministra, że Polska była kolaborantem nazistów (…) Przejdźmy proszę do innego tematu, bo jeszcze zbyt emocjonalnie zareaguję na ten wpis.”

RADIOPLUS

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY