Izrael przerażony odmianą Delta. Powrót do obostrzeń i zakładania maseczek

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maska na twarzy

Maska na twarzy / Fot. vperemen.com/ Wikimedia Commons

Wzrost liczby zakażeń w Izraelu spowodował przywrócenie wymogu noszenia maseczek w zamkniętych miejscach publicznych. O nowych regulacjach poinformował rząd państwa, w którym ponad połowa obywateli otrzymała już dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19.
  • Izraelski resort zdrowia wprowadził obowiązek noszenia maseczek w miejscach zamkniętych. Związane jest to ze wzrostem zakażeń wariantem Delta koronawirusa. Władze zalecają noszenie maseczek również w trakcie zgromadzeń publicznych.
  • Izrael ogłosił również, że przesuwa decyzję o otwarciu granic dla turystów z lipca na sierpień.
  • Dotąd ponad 5 mln z 9,3 mln Izraelczyków (55 proc. populacji) otrzymało dwie dawki szczepionki. Od początku pandemii z powodu COVID-19 zmarło tam 6 428 osób.
  • Zobacz także: Oświadczenie ambasady Izraela. Jest odpowiedź polskiego MSZ. Kolejna odsłona wojny o mienie bezdziedziczne?

Ministerstwo Zdrowia przekazało w oświadczeniu, że zwiększona liczba zakażeń zmusiła rząd tego państwa do zwiększenia obostrzeń epidemicznych. Izrael zastosuje powrót maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Nosić je w miejscach publicznych ponownie będą musieli niemal wszyscy mieszkańcy Izraela.

Władze zalecają noszenie maseczek podczas dużych zgromadzeń publicznych. Zalecają to m.in. w czasie zbliżającej się w ten weekend parady Gay Pride w Tel Awiwie. Udział w tym wydarzeniu deklarują tysiące osób.

“Dzieci poniżej siódmego roku życia, osoby niepełnosprawne i uprawiające sport zwolnione są z obowiązku noszenia maseczki w pomieszczeniach zamkniętych” – podało izraelskie źródło.

Premier Naftali Bennett zapowiedział w środę, że jeśli liczba zakażeń będzie utrzymywała się na poziomie ponad 100 na dobę w przeciągu następnego tygodnia, to Izrael zarządzi powrót maseczek. Od poniedziałku władze sanitarne odnotowują codziennie zwiększoną liczbę nowych infekcji SARS-CoV-2. Według najnowszych dostępnych danych w czwartek władze sanitarne zdiagnozowały 227 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

W środę Izrael ogłosił, że przesuwa z lipca na sierpień ponowne otwarcie swojego terytorium dla turystów “z powodu obaw o możliwość rozprzestrzenienia się wariantu Delta”.

W szczytowym momencie pandemii, w styczniu bieżącego roku, w Izraelu odnotowywano ok. 10 tys. przypadków koronawirusa dziennie.

Do tej pory ponad 5 mln z 9,3 mln Izraelczyków otrzymało już dwie dawki szczepionki. Od początku pandemii w Izraelu odnotowano ponad 840 tys. zakażeń koronawirusem, 6 428 osób zainfekowanych zmarło.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY