Szpital zwolnił 153 pracowników! Nie chcieli być “królikami doświadczalnymi”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
COVID-19

Szczepionka przeciw COVID-19. / Fot. pixabay

Szpital Metodystów w Teksasie zwolnił 153 pracowników, którzy odmówili przyjęcia szczepionki na COVID-19.

Szpital zwolnił 153 pracowników!

Ponad 150 pracowników zwolnił Szpital Metodystów w Teksasie. Wszyscy otrzymali wypowiedzenie we wtorek. Pracujący w szpitalu nie chcieli przyjąć szczepionki na COVID-19. Utrzymywali, że nie będą “królikami doświadczalnymi”. Stanowczo odmówili zatem przyjęcia szczepionki, którą uważali za eksperymentalną.

Szpital, nim zwolnił 153 pracowników, dał im ultimatum. Mogli zaszczepić się do 7 czerwca, lub zostaną zawieszeni na dwa tygodnie.

Spośród prawie 200 pracowników, którzy zostali zawieszeni, 153 z nich zostało zwolnionych przez szpital we wtorek lub zrezygnowało

– poinformowała Gale Smith, rzeczniczka szpitala

Nie chcieli być “królikami doświadczalnymi”

Rzeczniczka przekazała, że wszyscy, którzy się zaszczepili, mogli bez problemu wrócić do pracy. Jednak szpital nie podał liczby pracowników, którzy powrócili do pracy po spełnieniu obowiązującej w szpitalu polityki szczepień. Już w zeszłym miesiącu grupa pracowników szpitala pozwała go, aby zapobiec przymusowi szczepień. W pozwie zarzuca się, że obowiązek szczepień jest pogwałceniem Kodeksu Norymberskiego. Medycy podkreślili również, że Szpital Metodystyczny zmusza swoich pracowników do bycia ludzkimi „królikami doświadczalnymi”.

postmillennial.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY