Izrael: Wzrost zakażeń odmianą Delta COVID-19. Chorują zaszczepieni

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Test na obecność COVID-19.

Test na obecność COVID-19. / Fot. dronepicr Wikimedia Commons

W Izraelu w poniedziałek odnotowano najwięcej pozytywnych wyników testów na COVID-19 od dwóch miesięcy. Według źródeł, za 70 proc. z nich odpowiada wariant Delta koronawirusa.
  • Po niemal dwóch miesiącach spadku zakażeń w Izraelu, w poniedziałek 21 czerwca odnotowano znaczący wzrost liczby pozytywnych testów na obecność COVID-19.
  • Większość z nich wykazuję nową odmianę Delta, a chorują na nią nawet osoby w pełni zaszczepione.
  • Od 1 lipca Izrael ponownie otwiera się na ruch turystyczny, jednak dla osób niezaszczepionych nadal obowiązuje 14-dniowa kwarantanna.
  • Z 9 mln obywateli, ponad 5 mln Izraelczyków jest już w pełni zaszczepionych.
  • Zobacz także: Wojna w Agorze. Gazeta Wyborcza wznieca bunt. Michnik chce resetu, a Ordo Iuris proponuje pomoc prawną

Na przestrzeni ostatnich miesięcy w Izraelu odnotowywano kilka zakażeń wirusem COVID-19 dziennie. Zmiana sytuacji epidemiologicznej spowodowała, że miasto Binjamina-Giwat Ada przeszło w strefę żółtą. Izrael odnotował wzrost zakażeń odmianą Delta koronawirusa.

Wzrost liczby zakażeń w Izraelu

Cały kraj został przeszedł w bezpieczną strefę zieloną na początku maja. Od tego czasu, aż do poniedziałku 21 czerwca sytuacja była w pełni opanowana przez izraelskie władze. Wtedy wskaźnik zakażeń zaczął diametralnie rosnąć i wskazał 125 nowych przypadków. Wśród nich były osoby już zaszczepione przeciw COVID-19. Takie przypadki odkryto w dwóch szkołach i jednostce wojskowej. W związku z tą sytuacją, Izraelskie wojsko planuje ponowne otwarcie punktów testowania na COVID-19.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Izraela poinformowało, że od 1 lipca na terytorium państwa będą mogli wjechać turyści bez konieczności uzyskania uprzedniego zezwolenia. Warunkiem jest jednak posiadanie certyfikatu zaszczepienia przeciw koronawirusowi. Dzieci do 6. roku życia będą mogły podróżować wraz z zaszczepionymi rodzicami. Niezaszczepieni przyjezdni będą musieli nadal odbywać 14-dniową kwarantannę w specjalnie do tego wyznaczonych hotelach.

Ministerstwo Zdrowia w Izraelu opracowuje szczegółowe wytyczne w sprawie podróży do tego państwa. Lista krajów, z których będą mogli przyjeżdżać turyści oraz akceptowane szczepionki, zostaną podane do informacji publicznej niebawem. Lista krajów będzie prawdopodobnie obejmować te, w których z sukcesem przeprowadza się kampanię szczepień.

W związku z szybko postępującą akcją szczepień, w Izraelu zniesiono już większość obostrzeń epidemicznych. Izraelczycy nie potrzebują już dowodu szczepienia lub zaświadczenia o wyzdrowieniu, by wejść do obiektów publicznych, takich jak sklepy, restauracje, hotele i uczelnie wyższe. Władze zniosły także limity osób mogący przebywać w jednym pomieszczeniu. Postronnego obserwatora może jednak dziwić fakt, że Izrael odnotowuje wzrost zakażeń wirusem COVID-19 podczas gdy większość społeczeństwa jest już zaszczepiona.

Z 9 mln mieszkańców Izraela, ponad 5 mln z nich zostało już w pełni zaszczepionych.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY