Wielka Brytania: Zaszczepieni umierają częściej na wariant Delta COVID-19

Dodano   1  
  Loading
COVID-19

COVID-19 / Fot. pixabay.com

Dane publikuje Public Health England, który jednoznacznie oznajmia, że śmiertelność spowodowana wariantem Delta koronawirusa jest sześciokrotnie wyższa wśród osób w pełni zaszczepionych, niż u osób, które nigdy nie poddały się tej procedurze medycznej.
  • Z raportu Public Health England wynika, że spośród 4087 w pełni zaszczepionych osób zakażonych wariantem Delta zmarło dwadzieścia sześć. Śmiertelność wśród zaszczepionych jest 6,6 razy wyższa niż śmiertelność wśród osób niezaszczepionych.
  • Brytyjskie media powtarzają, że wariant Delta powoduje wyższe wskaźniki hospitalizacji w niektórych częściach Szkocji i Anglii niż podczas “pierwszej fali” wariantu alfa.
  • Angielska agencja zdrowia publicznego również wykazała sześciokrotnie większą śmiertelność wśród w pełni zaszczepionych niż nieszczepionych.
  • Zobacz także: Wzruszające pożegnanie legendy futbolu na Euro 2020

Jak wynika z raportu Public Health England opublikowanych w raporcie z 18 czerwca, spośród 4087 w pełni zaszczepionych osób zakażonych wariantem Delta zmarło dwadzieścia sześć. Jest to równoznaczne ze śmiertelnością oscylującą na poziomie 0,00636 proc., która jest 6,6 razy wyższa niż śmiertelność wśród osób niezaszczepionych. Raport podaje liczby w przypadku osób, które nigdy nie przyjęły szczepienia przeciw COVID-19. Odpowiadają one odpowiednio: 0,000957 proc. zgonów, 34 zgony wśród 35 521 pozytywnych przypadków. Zaszczepieni umierają na COVID-19 częściej.

Śmiertelność na owianą przez media głównego nurtu “złą sławą” odmianę Delta koronawirusa jest bardzo niska. Nie wynosi ona nawet jednego procenta wszystkich pozytywnych wyników testów. Public Health England opisuje odmianę Delta jako “dominujący wariant” w Wielkiej Brytanii, obejmujący “91 procent zsekwencjonowanych przypadków”. Z raportu wynika, że jest on łatwiej rozprzestrzeniający się między ludźmi w porównaniu do innych odmian COVID-19.

Brytyjskie media powtarzają, że wariant Delta powoduje wyższe wskaźniki hospitalizacji w niektórych częściach Szkocji i Anglii, niż podczas “pierwszej fali” wariantu alfa. Zgodnie z brytyjskim raportem dotyczącym zdrowia publicznego dane te opierają się na “wczesnych dowodach” i “ograniczonym rozumieniu klinicznego przebiegu choroby”.

W Wielkiej Brytanii zaszczepieni umierają na COVID-19 częściej

Public Health England podaje, że osoby w pełni zaszczepione są częściej hospitalizowane na terytorium Wielkiej Brytanii, niż osoby które nigdy nie poddały się tej procedurze medycznej.

Badania instytutu dotyczące zdrowia publicznego ujawniają, że 2 procent zaszczepionych osób (84 z 4087), u których wynik testu na wariant Delta był pozytywny, zostało przyjętych do szpitala (w tym osoby testowane przy wejściu do szpitala z jakiegokolwiek innego powodu) w porównaniu z 1,48 procent osób nieszczepionych (527 z 35 521).

Obecne dane są zgodne z informacjami opublikowanymi w zeszłym tygodniu przez angielską agencję zdrowia publicznego. Ona również wykazała sześciokrotnie większą śmiertelność wśród w pełni zaszczepionych niż nieszczepionych. Podaje także wskaźnik hospitalizacji wynoszący 2,3 procent wśród w pełni zaszczepionych w porównaniu z zaledwie 1,2 proc. wśród nieszczepionych.

Zjawisko skomentowała dla portalu LifeSiteNews.com Stephanie Seneff, starszy pracownik naukowy w Massachusetts Institute of Technology. Według niej badania wykazały, że szczepionki koronawirusowe zmieniają sposób, w jaki układ odpornościowy reaguje na infekcje. Może to aktywować inne uśpione infekcje u zaszczepionej osoby.

“Podejrzewam, że masowe kampanie szczepień mogą przyspieszyć tempo, w jakim zmutowane szczepy odporne na szczepionki stają się dominujące wśród wszystkich szczepów SARS-Co-V2”

– ocenia Seneff.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
bodo
Gość
bodo
22 czerwca 2021 12:04

Nie chciałbym być w skórze tych co się zaszczepili !

POLECAMY