Szwecja: Rasizm i stereotypy na opakowaniu lodów. Indianin zniknie z papierka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Opakowanie lodów Sitting Bull

Opakowanie lodów Sitting Bull / Fot. Twitter

Szwecja stara się być krajem w pełni postępowym, dlatego też zapewne producenci lodów Sitting Bull zadecydowali o zmianie wizerunku, który rzekomo promował rasizm i szkodliwe stereotypy.

Politycznie poprawna Szwecja została oskarżona o rasizm i szkodliwe stereotypy. Wszystko to za sprawą lodów. Ich nazwa, “Sitting Bull”, ma być rzekomo obraźliwa i krzywdząca. Podobnie, jak wizerunek młodego Indianina na papierku. Krytycy twierdzą, że lody ze swoją nazwą i logo są przestarzałe. Dodatkowo, podobno wyśmiewają rdzennych Amerykanów. Logo pozostawało niezmienne od 1983 roku. Firma jednak wzięła sobie do serca skargi niezadowolonych.

Czasy się zmieniły. Nie chcemy powielać stereotypów i przyczyniać się do naruszania dobrego imienia rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej

– przekazał Felix Muntzing z firmy Triumf Glass

Triumf Glass zapewniło, że nada lodom nowy wizerunek. Firma przekonuje, że bierze bardzo poważnie wszystkie skargi. Korporacja nie chce, aby ktokolwiek czuł się “obrażony” lodami. Nagłe zainteresowanie słodyczami pojawiło się po zeszłorocznej fali zamieszek po śmierci George’a Floyda.

Zauważyliśmy, że ludzie najbardziej negatywnie reagują na użycie postaci w połączeniu z nazwą. Przeprojektowaliśmy zatem opakowanie i stonowaliśmy to połączenie

– zapewnił Felix Müntzing

samnytt.se

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY