Szwecja: Porachunki gangów w pizzerii! Jedna ofiara śmiertelna

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

W niedzielny wieczór w szwedzkiej pizzerii miały miejsce porachunki miejscowych gangów. W efekcie strzelaniny został raniony przypadkowy mężczyzna.

Szwecja stale zmaga się ze zorganizowaną działalnością przestępczą. Za napadami, kradzieżami i strzelaninami stoją przeważnie liczne grupy imigrantów. W ostatnią niedzielę w Sztokholmie miały miejsce porachunki gangów, które eskalowała w pizzerii. Członkowie wrogich grup otworzyli do siebie ogień na tarasie restauracji.

Gdy na miejsce dotarło pogotowie, w lokalu znaleziono dwóch postrzelonych mężczyzn. Ofiary miały 25 i 40 lat. Jedna z nich zmarła później w szpitalu. Zmarły był już znany policji, która powiązała go z działalnością imigranckich gangów w okolicy. Policja podejrzewa, że drugi z mężczyzn został trafiony przez przypadek i nie był celem sprawców.

Żaden ze sprawców nie został jeszcze aresztowany. Policja podejrzewa jednak, że przyczyną ataku w pizzerii były porachunki gangów, których wiele ma swoje siedziby w okolicy. Jak dotąd, nie sporządzono żadnego rysopisu atakujących. Rozpoczęto dużą operację policyjną, a ludzie, którzy byli w pizzerii, kiedy oddano strzały, zostali przesłuchani jako świadkowie. Jak informują szwedzkie media, miejsce zbrodni jest odgrodzone na potrzeby śledztwa. Policja zbiera również nagrania wideo z kamer monitoringu w najbliższej okolicy.

samnytt.se

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY