Stop Segregacji Sanitarnej. Konfederacja zaprezentowała projekt ustawy: “Ludzie są szykanowani przez system”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Politycy Konfederacji podczas prezentacji projektu "Stop Segregacji Sanitarnej".

Politycy Konfederacji podczas prezentacji projektu "Stop Segregacji Sanitarnej". / Fot. YouTube

Koło Poselskie Konfederacja przygotowało projekt ustawy pt. „Stop Segregacji Sanitarnej”. Jego celem jest zakaz dyskryminacji obywateli ze względu na to, czy się zaszczepili czy nie. Ustawa wprowadza także zakaz wprowadzania wymogu o ujawnianiu informacji, czy obywatel się zaszczepił, zakaz wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń dotyczących wydarzeń kulturalnych, sportowych czy edukacyjnych i zakaz gromadzenia danych osób niezaszczepionych przez NFZ. Sprawozdawcą ustawy został poseł Artur Dziambor, a jej autorem jest Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji.
  • Konfederacja będzie szukać poparcia dla projektu wśród posłów innych ugrupowań. Do złożenia projektu ustawy potrzeba 15 podpisów pod nim, a formacja ta dysponuje 11.
  • Według polityków Konfederacji, w Polsce ma miejsce dyskryminacja i nierówne traktowanie obywateli ze względu na status zaszczepienia.
  • W preambule projektu wskazano 10 przepisów Konstytucji RP, które mają być łamane poprzez segregację sanitarną.
  • Zobacz także: Gnojówka pod budynkiem resortu rolnictwa. AGROunia ma dość czekania na pomoc rządu

Artur Dziambor przypomniał na początku konferencji fragment preambuły Konstytucji RP:

Konfederacja składa ustawę, którą zapowiadaliśmy wielokrotnie, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych ludzi, którzy czują się w tym momencie szykanowani przez system. Ustawę, która nie pozwala na segregację sanitarną obywateli. Ustawę, która zablokuje wszelkie zakusy rządzących do tego, żeby jakkolwiek tworzyć kategorię obywatela posłusznego i obywatela nieposłusznego. Obywatela, który ma prawo w pewne miejsca wejść i obywatela, który będzie miał zakaz do tych miejsc wchodzić.  

Poseł Dziambor zapowiedział, że jego Koło będzie zbierać podpisy wśród posłów innych partii. Jest to spowodowane tym, że Konfederacja w Sejmie liczy 11 szabel, a do złożenia projektu ustawy potrzeba ich 15. Zdaniem Dziambora są w parlamencie posłowie, którzy nie zgadzają się na segregację sanitarną.  

Autor ustawy, Witold Stoch z biura prawnego Konfederacji powiedział:

Konfederacja chce wprowadzić pod obrady Sejmu ustawę “Stop Segregacji Sanitarnej”, żeby urzeczywistnić zasady, które są w naszej Konstytucji, które są także w Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Obywatela, a także w Karcie Praw Podstawowych UE. W preambule do naszego projektu ustawy wskazali dziesięć przepisów Konstytucji RP, które naszym zdaniem przez segregację sanitarną są łamane.  

Ustawa „Stop Segregacji Sanitarnej” wprowadza: 

• Zakaz dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19.  

• Zakaz wprowadzania wymogu ujawniania informacji o zaszczepieniu lub niezaszczepieniu się przeciwko COVID-19, w celu udziału w jakichkolwiek wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp., a także uzyskania możliwości wejścia do budynków użyteczności publicznej lub zakupu usług  

• Zakaz wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń dotyczących wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp., uzyskania możliwości wejścia do budynków użyteczności publicznej lub zakupu usług, do których nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.  

• Zakaz uzależniania udziału w jakichkolwiek wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych itp., uzyskania możliwości wejścia do budynków użyteczności publicznej lub zakupu usług, od zaszczepienia lub niezaszczepienia się przeciwko COVID-19.  

• Zmiany w Kodeksie Pracy, aby: – niedopuszczalna była jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19; – pracownicy byli równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych bez względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19; – pracodawca był obowiązany przeciwdziałać dyskryminacji w zatrudnieniu także ze względu na zaszczepienie lub niezaszczepienie się przeciwko COVID-19.  

• Zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.2021.861) poprzez: – skreślenie w § 2 ust. 7a, który wskazuje na to, że “Dane osób, które nie poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19, obejmujące imię i nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu, mogą być udostępniane z systemu teleinformatycznego, o którym mowa w ust. 4 pkt 1, Narodowemu Funduszowi Zdrowia w celu informowania przez ten podmiot osób, których dotyczą te dane, o możliwości poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19.” – skreślenie w § 9 ust. 19b, w § 10 ust. 6a, w § 24 ust. 8, w § 26 ust. 16, które wskazują, że do niektórych ograniczeń, nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.” 

Zobacz także: Podhale nie chce się szczepić. Górale mają wątpliwości, a rządzący ich atakują: “To dezinformacja antyszczepionkowców”

Według skarbnika Konfederacji, Michała Wawera, dyskryminacja i nierówne traktowanie obywateli ze względu na status zaszczepienia, już w Polsce ma miejsce:

To nie jest efekt prawa, dlatego, że według prawa szczepienia na Covid są dobrowolne. To jest efekt intensywnej propagandy, która sprawia, że ludzie przestają zwracać uwagę na prawo. Człowiek, o który szukał pomocy wśród innych pracowników i związkowców, usłyszał od nich, że oni już są zaszczepieni. Ich to nie dotyczy, ich to nie obchodzi. To jest ta znieczulica, którą rządowa propaganda w Polakach wywołuje, która sprawa, że nie zwracają uwagi na to, że ktoś inny ma prawo do podejmowania decyzji o swoim zdrowiu, ma prawo odmówić ryzykownej procedury medycznej.  

Link do projektu ustawy „Stop Segregacji Sanitarnej” – TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY