Wracają roszczenia żydowskie. Ambasador USA naciska na Marszałek Sejmu. Wyciekł list [ZOBACZ TREŚĆ]

WAŻNE
Dodano   28  
  Loading

Elżbieta Witek / fot. Wikimedia Commons

Czołowy amerykański dyplomata w Warszawie, Bixi Aliu żąda od marszałek Sejmu uwzględnienia roszczeń środowisk żydowskich w polskim prawie.
  • Amerykański charge d’affiares w Warszawie wystosował oficjalny list do marszałek Sejmu RP, Elżbiety Witek.
  • Bixi Aliu przedstawił stanowisko Stanów Zjednoczonych, które jednoznacznie reprezentuje interesy Izraela w kwestii roszczeń środowisk żydowskich w sprawie mienia bezspadkowego.
  • Strona amerykańska nie jest zadowolona z projektu nowelizacji Kodeksu Postępowania Administracyjnego, która ma dołączyć do porządku prawnego wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r. Zakłada on przedawnienia w ubieganiu się o zwrot mienia.
  • Zobacz także: Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: ”Prawem osób LGBT jest pozbawienie praw osób mających inne zdanie niż tęczowi”

List amerykańskiego charge d’affiares w Warszawie do Elżbiety Witek udostępnił na swoich łamach portal „Dziennika Gazety Prawnej”. Pokazuje on, że Polska jest widocznie naciskana w sprawie żydowskich roszczeń przez stronę amerykańską. W korespondencji Amerykanie wyrażają swoje niezadowolenie z zapisów przygotowywanego projektu polskiej ustawy.

Polska naciskana przez ambasadę USA w sprawie żydowskich roszczeń

Bixi Aliu przedstawił stanowisko Stanów Zjednoczonych, które jednoznacznie reprezentuje interesy Izraela w kwestii roszczeń środowisk żydowskich w sprawie mienia bezspadkowego.

„Pragnę wyrazić głębokie zaniepokojenie USA w sprawie ustawy, która – jeśli zostanie przyjęta – spowoduje nieodwracalne straty dla Ocalonych z Holokaustu w Polsce i ich rodzin. Zdajemy sobie sprawę, że projekt ustawy (Druk nr 1090) efektywnie uniemożliwi odzyskanie lub kompensację za utracone mienie w okresie Zagłady i komunizmu. W takim wypadku zarówno Żydzi jak i ci którzy nie są pochodzenia żydowskiego nie otrzymają nic”

– napisał Bixi Aliu .

Portal „Dziennika Gazety Prawnej” poddał w wątpliwość motywacje amerykańskiego dyplomaty pytając, czy bardziej zależy mu na własnym rozgłosie niż na stosunkach polsko-amerykańskich. Anonimowe źródło z kręgu polskiej dyplomacji twierdzi, iż władze Polski oceniają to jako „ingerencję w polski proces legislacyjny”.

„List to dopiero początek. Temat reprywatyzacji ma znacznie większy potencjał niż kwestie ideologiczne i różnice między polską prawicą a nową demokratyczną administracją w USA. Może to realnie zaszkodzić stosunkom z Waszyngtonem.”

– ocenił rozmówca gazety.

Stany Zjednoczone krytykują działania polskiej administracji

Strona amerykańska nie jest zadowolona z projektu nowelizacji Kodeksu Postępowania Administracyjnego, która dołączy do porządku prawnego wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r. Ma ona określać okres przedawnienia wobec decyzji administracyjnych wydawanych z naruszeniem prawa. Uchwalenie takiego okresu przedawnienia w wymiarze 30 lat uniemożliwiałoby dochodzenia roszczeń wobec decyzji wywłaszczeniowych władz komunistycznych. Dotychczas w przypadku stwierdzenia sprzeczności takiej decyzji z porządkiem prawnym dawny właściciel lub jego spadkobierca mógł ubiegać się o zwrot mienia lub odszkodowanie. Nowelizacja Kodeksu Postępowania Administracyjnego jest więc metodą polskiego rządu na uniknięcie wielomiliardowych, bezpodstawnych roszczeń wysuwanych za pośrednictwem amerykańskim przez Żydów.

W czasie układania nowego projektu regulacji w tym zakresie. rozszerzono zapisy określające, że nie stwierdza się nieważności decyzji, jeżeli od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło dziesięć lat, a także gdy decyzja wywołała nieodwracalne skutki prawne. Z kolei jeżeli od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji upłynęło trzydzieści lat, nie wszczyna się postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji. Temat szczegółowo opisał “Dziennik Gazeta Prawna.”

W 2018 roku prezydent USA Donald Trump podpisał „Ustawę 447”. Dotyczy ona odzyskiwania mienia ofiar Holokaustu. Ustawa jest następstwem Deklaracji Terezińskiej, która podpisana została przez 46 państw, w tym Polskę, w czerwcu 2009 roku. Ustawa nr. 447 zobowiązuje Departament Stanu USA do złożenia sprawozdania na temat sytuacji zwrotu mienia pożydowskiego. Akt ten stanowi podstawę prawną do tego, aby USA wspierały odzyskiwanie pożydowskich majątków bezspadkowych.

kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
22 czerwca 2021 14:34

Jak się nie przepędzi obozu pronatowskiego (PiS-PO-SLD-Bosak), to tak będzie. Ja to chcę zwalczać bandę NATO nie tylko ze względu na antyserbski (czyli również antysłowiański bandytyzm).

Jacek
Gość
Jacek
22 czerwca 2021 23:11

A ty chcesz ruska wszo powrotu do Układu Warszawskiego? Gdyby ruscy nie byli prostakami ze słomą w butach i szanowali swoich sąsiadów, to ci sąsiedzi sami by chcieli być w sojuszu ze swoim sąsiadem. Niestety trafiła nam się małpa z brzytwą (bronią atomową) i dlatego wszyscy szukają sojuszy gdziekolwiek, ale nie z tymi prymitywami.

Joanna
Gość
Joanna
23 czerwca 2021 21:36
Reply to  Jacek

A ty jaką jesteś wszą? Zapewne z TelAvivu.

Heniek
Gość
Heniek
22 czerwca 2021 15:58

Ja tu widzę ze o Polski majątek biją się zydzi i unia i kto więcej ukradnie a rząd Pisdoski lata jak ta chorągiewka chcieliby tu dać tam dać i sobie kieszenie napchać a my Polacy mamy zapierdalac na idiotów jakbyśmy mieli prawdziwy rząd to by powiedzieli basta nie zydki zgłoszą się do szwabow a unia niech spierdala . O prostu tak jak nas niszczą to aż się płakać chce moi przodkowie którzy przelewali krew za Polske się w grobie przewracają jak ich Pamięć niszczą jak to jest ze tsue mówi ze obozy były Polskie jak to hitlerowskie czyli niemieckie i ze się usuwa wszelkiego rodzaju dowody ze Polacy byli mordowani przez szwabow i wmawia się ludziom ze tylko Żydów mordowali i to jeszcze ze to Polacy robili do takich czasów doszliśmy ze niemiaszki od nas chcą odszkodowań za to że ich wygoniliśmy po prosty jakaś farsa i obłuda a gdzie nasze odszkodowania za wymordowanych Polaków

Grzegorz
Gość
Grzegorz
22 czerwca 2021 19:32
Reply to  Heniek

Prawda

Krzysztof
Gość
Krzysztof
23 czerwca 2021 15:53
Reply to  Heniek

jak na razie kolego, bo być może Ci umknęło to pierwszy rząd, który nie tylko nic nie oddał, nie zamierza ale także robi wszystko by zabezpieczyć Polskę prawnie w przyszłości przed hochsztaplerami z PO i Lewicy…

Zbigniew
Gość
Zbigniew
28 czerwca 2021 01:01
Reply to  Krzysztof

Mamy w pamieci to co zrobil z ustawa w sprawie IPN-u.

Marcin
Gość
Marcin
22 czerwca 2021 16:13

Ciekawe kiedy żydzi oddadzą Polsce niespłacone pożyczki, pożyczane od magnateria, szlachty i skarbu panstwa
Uwzględniając dzisiejszą wartość pieniądza byłoby 342 pociągi razy 40 wagonów złota… https://www.wykop.pl/wpis/46962175/dlugi-zydow-wobec-polski-to-kwota-25-06-bilionow-d/

Józef Orczyk
Gość
Józef Orczyk
22 czerwca 2021 17:10

Żydostwo upomina się o coś co się im nie należy ale nasz żydowski rząd zrobi wszystko dla swoich pobratymców

Grzegorz
Gość
Grzegorz
22 czerwca 2021 19:33
Reply to  Józef Orczyk

Od Niemców dostali a od nas chcą?

Zenon
Gość
Zenon
24 czerwca 2021 19:52
Reply to  Grzegorz

Od Niemców dostali, od Szwajcarów dostali, teraz chcą od nas i od republik bałtyckich. Wszystkich chcą wydoić.

Frank
Gość
Frank
27 czerwca 2021 00:30
Reply to  Zenon

Od Serbów też dostali.

Mariusz
Gość
Mariusz
22 czerwca 2021 19:14

Kiedy w końcu będziemy mieli polski rząd złożony z Polaków proponuję zerwanie stosunków dypl. z tym żydostwem. A na cholerę nam chciwe pasożyty, z którymi są wieczne problemy?

Bogdan
Gość
Bogdan
22 czerwca 2021 20:19

Plemie Zmijowe gonic z Polski.

Oko
Gość
Oko
22 czerwca 2021 21:33

W 4 litery sobie wsadźcie swoje roszczenia zydomasonskie świnie. Polacy ratowali od obozów ten bandycki naród a teraz tak nam sie żydzi odpłacają

Edward
Gość
Edward
23 czerwca 2021 08:26
Reply to  Oko

Nie dziwota,że te żmijowe plemię jest tak tępione.Amerykanie też przejrzą na oczy prędzej,czy później.

Joanna
Gość
Joanna
23 czerwca 2021 21:41
Reply to  Edward

Amerykanie są zniewoleni, tak jak i my i inne narody…

Kazik
Gość
Kazik
22 czerwca 2021 22:32

.

Last edited 4 miesięcy temu by Kazik
Wiertara Leh Polin
Gość
Wiertara Leh Polin
23 czerwca 2021 08:02

Spokojnie komu bo będę bez domu

Jacek
Gość
Jacek
23 czerwca 2021 08:34

To kolejna zasłona. Festiwal okradania Polski trwa w najlepsze. Przykład Ubera. On i jego klony spowodowały straty od początku działalności w wysokości bilona zlotych i to tylko z tytułu różnicy stawek VAT. Następnie slynna ustawa lex uber to zalegalizowała. Jak byście wgryzli się w ten temat profesjonalnie to włosy staną wam dęba. Także jakieś wrzutki o naciskach w sprawie roszczeń i dzielnych odmowach to teatr.

Maks
Gość
Maks
23 czerwca 2021 11:05

” …spowoduje nieodwracalne straty dla Ocalonych z Holokaustu w Polsce i ich rodzin.” Już samo to określenie jest ordynarnym i spektakularnym kłamstwem. To są przeróżne organizacyjki i zwyczajni spekulanci podpinający się pod samo pojęcie Holocaustu. W czasie IIWW mieli oni gdzieś losy Żydów w Europie. Dowodów na to jest wystarczająco wiele, poczynając od niesławnej odysei „St. Louis” – statku z uchodźcami żydowskimi z Europy, którym USA odmówiły wstępu jeszcze w 1937 r. A teraz bezczeszczą pamięć zamordowanych chcąc na krwi i cierpieniach i nie tylko przecież wschodnich Żydów lecz i wielu Polaków , którzy oddali jako jedyni w okupowanej Europie swoje życia za ich ratowanie, zrobić biznes. Przemysł Holocaustu , to jest hańba o której Świat nie zapomni.

Paweł
Gość
Paweł
23 czerwca 2021 13:25

I teraz nasi powinni sie wypiac na usa jak Biden na nas

Ala
Gość
Ala
24 czerwca 2021 16:00

Problem roszczeń obywateli USA wobec Polski został uregulowany umową z 16 lipca 1960. Rząd USA w zamian za odszkodowanie 40 mln ówczesnych $ przejął na siebie zobowiązania z roszczeń odszkodowawczych i zobowiązał się, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych dalszych roszczeń. Teraz gminy żydowskie wysuwają kwestie tzw. „mienia bezspadkowego”, czyli majątku pozostawionego przez ofiary Holocaustu, po których nie ma spadkobierców, a na mocy prawa należącego do skarbu państwa. Mienie to zgodnie z ustawą ma „służyć jako podstawa do spełnienia potrzeb materialnych znajdujących się w potrzebie ofiar Holocaustu i zapewnienia ciągłej edukacji o Holocauście, jego przyczynach i konsekwencjach” .

Zbigniew
Gość
Zbigniew
24 czerwca 2021 18:57

Wystawic zydom rachunek za goscine przez kilkaset lat oraz przekrety. Podumowanie dzialalnosci ekonomicznej zydowskiej diaspory w Polsce istnieje.

marek
Gość
marek
25 czerwca 2021 20:31

niech jankesi wypierdalaja razem ze swoimi zydoskimi Panami…

Lubon
Gość
Lubon
26 czerwca 2021 09:53

Prosze nie klamac albo sie doinformowac. Nikt nie podpisal deklaracji terezinskiej!!!!!

Eva
Gość
Eva
27 czerwca 2021 22:05

A tak się Duda całował z Trampa latał do USA a on nas sprzedał Żyda przecież ma zięcia Żyda i interesy w Izraelu tomu zalezalo żeby ickom d….. lizać

Zbigniew
Gość
Zbigniew
28 czerwca 2021 00:58

Pani Marszalek Elzbieta Witek wyglada na przerazona. Takich marszalkow Polska nie potrzebuje. Usunac ja z Sejmu!!!

POLECAMY