Dobre wieści z Rady Europejskiej. Polska w zielonej strefie epidemicznej

Dodano   0  
  Loading
Polska w zielonej strefie epidemicznej

Wakacje 2020 na polskim Morzem Bałtyckim / fot. Twitter

Z Rady Europejskiej napływają dla Polski dobre wieści. Nasz kraj wraz kilkoma innymi państwami sąsiadującymi znalazł się w zielonej strefie epidemicznej. Niski wskaźnik nowych zakażeń oraz swoboda w podróżowaniu sprawia, że w dobie epidemii koronawirusa nasz kraj może być interesującym krajem dla zagranicznych wczasowiczów.
  • Działania polskiego rządu w kwestii epidemii koronawirusa przynoszą zaskakująco dobre wieści prosto z Rady Europejskiej
  • Polska znalazła się w zielonej strefie, po której można swobodnie podróżować bez obaw na większe ograniczenia związane z epidemią
  • Zachodnia część Europy znalazła się w pomarańczowej i czerwonej strefie co oznacza wyższy niż 75 wskaźnik nowych zakażeń
  • Zobacz także: Grupa lekarzy i prawników chce postawić przed sądem Adama Niedzielskiego! 

Dobre informacje prosto z Rady Europejskiej

Z Brukseli nadciągają dla Polski dobre wieści prosto z Rady Europejskiej, która postanowiła wpisać nasz kraj do zielonej strefy, gdzie podróżujący mogą swobodnie poruszać się w danym państwie. Strefa zielona oznacza, że 14-dniowy wskaźnik nowych zakażeń jest mniejszy niż 50, a wskaźnik pozytywnych testów jest poniżej 4 proc. lub 14-dniowy wskaźnik nowych zakażeń jest mniejszy niż 75, a wskaźnik pozytywnych testów mniejszy niż 1 proc.

Początkowo Europejskie Centrum ds, Zapobiegania i Kontroli Chorób informowało o tym, że decyzją rady Europejskiej tylko kilka regionów W Europie było objętych zieloną strefą. W Polsce województwo lubelskie znajdowało się jeszcze w pomarańczowej strefie jak większość krajów europejskich. Jednakże kilka godzin po pierwszej informacji, nastąpiła korekta i teraz w zielonej strefie znajduje się m.in. Polska, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Czechy, Węgry, Finlandia czy też Bułgaria. Częściowo swobodnie można podróżować po Norwegii i Włoszech.

Dobre wieści z Rady Europejskiej sugerować mogą, że zielona strefa może oznaczać, że wskaźnik nowych zakażeń z 14 dni oscyluje między 50 a 75 i wskaźnik pozytywnych testów jest równy 1 proc. lub więcej; lub wskaźnik z 14 dni wynosi między 75 a 200 i wskaźnik pozytywnych testów jest poniżej 4 proc.

Większość Europy objęta została strefą pomarańczową. Natomiast kolorem czerwonym, gdzie sytuacja jest nadal niepokojąca, oznaczono centralne rejony Hiszpanii, całą Holandię, północne tereny Danii, południową oraz północną część Szwecji, a także całą Łotwę.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY