Izraelska policja katuje Palestyńczyków. Powód? Ośmielili się sprzątać plac. “Co za dzicz” [WIDEO 18+]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

Izraelska policja atakuje bezbronnych Palestyńczyków / fot. twitter.com

- Izraelska policja atakuje Palestyńczyków.. sprzątających okolice Bab al Amud po marszu flagi. Wyrywa im szczotki - poinformował ekspert od spraw Bliskiego Wschodu, dr Wojciech Szewko. Według doniesień medialnych, co najmniej 33 Palestyńczyków zostało rannych.

Setki izraelskich nacjonalistów wzięły udział w marszu z flagami przez okupowaną Jerozolimę Wschodnią, który Palestyńczycy uznali za prowokację. Doroczne wydarzenie upamiętnia zajęcie przez Izrael Wschodniej Jerozolimy w 1967 roku. Palestyńscy protestujący starli się z izraelską policją w pobliżu trasy marszu, przed rozpoczęciem uroczystości.

Co najmniej 33 Palestyńczyków zostało rannych w starciach z policją. Kolejnych 17 zostało aresztowanych. Marsz z flagami w Dniu Jerozolimy jest corocznym wydarzeniem upamiętniającym zdobycie przez Izrael Wschodniej Jerozolimy, gdzie znajduje się Stare Miasto i jego święte miejsca, w wojnie na Bliskim Wschodzie w 1967 roku.

Zobacz także: Watykan odmówił Bidenowi udziału w papieskiej Mszy Świętej! Powodem niechęć do wzbudzenia kontrowersji

W pierwotnym terminie marsz został odwołany. Nowy izraelski rząd jednak zgodził się na jego organizację. W poniedziałek minister bezpieczeństwa publicznego Omer Bar-Lev potwierdził, że marsz może się odbyć, po tym jak spotkał się z szefem izraelskiej policji i innymi urzędnikami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

twitter.com, bbc.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY