Najnowszy sondaż. Konfederacja z olbrzymim wzrostem. Ideowa prawica wyprzedziła już Lewicę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

W badaniu przeprowadzonym 11 czerwca na zlecenie Radia Zet znajdujemy najświeższy wskaźnik poparcia politycznego Polaków. Sondaż IBRiS wskazuje, że gdyby wybory odbyły się w minioną niedzielę, pierwsze miejsce uzyskałoby PiS. Na pozostałych miejscach podium znalazły się kolejno: Polska 2050 Szymona Hołowni i Koalicja Obywatelska.
  • Sondaż IBRiS wskazuje zdecydowaną przewagę PiS. Na pozostałych miejscach podium plasują się Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Koalicja Obywatelska.
  • Według najnowszego badania opinii publicznej, poza parlamentem znalazłby się PSL.
  • Sondaż IBRiS wykonano na reprezentacyjnej grupie 1000 osób 11 czerwca, a więc przed wyborami prezydenckimi w Rzeszowie, które odbyły się w minioną niedzielę, 13 czerwca.
  • Zobacz także: Odrażające nauki muzułmańskich imamów! Nie widzą przeszkód w małżeństwie z dziećmi

Sondaż IBRiS daje zdecydowaną przewagę PiS, które według jego wskazań może liczyć na 32,4 proc. głosów. Drugą w kolejności poparcia partią jest Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem w granicach 19,8 proc. Podium zamyka Koalicja Obywatelska notując 13 proc. głosów respondentów.

Sondaż daje duży wzrost Konfederacji

Kolejne miejsca zajęły Konfederacja, którą popiera 8,1 proc. badanych i Lewica z wynikiem 7,6 proc. Do Sejmu nie weszłoby PSL, które wskazało 4,7 proc. ankietowanych. W ankiecie 14,4 proc. osób odpowiedziało, że nie wie, na jaką partię zagłosować. Udział w procedurach wyborczych zadeklarowało 45,5 proc. ankietowanych. Natomiast 46 proc. nie poszłoby głosować, a 8,4 proc. nie wie, czy wzięliby udział w wyborach.

Sondaż IBRiS wykonano na reprezentacyjnej grupie 1000 osób 11 czerwca, a więc przed wyborami prezydenckimi w Rzeszowie, które odbyły się w minioną niedzielę, 13 czerwca. Wygrał je już w pierwszej turze Konrad Fijołek, wspólny kandydat Lewicy, Polski 2050, Koalicji Obywatelskiej i PSL-u.

Konrad Fijołek uzyskał w Rzeszowie 56,61 proc. głosów i wygrał wybory na prezydenta miasta. Na drugim miejscu znalazła się popierana przez PiS Ewa Leniart, na którą zagłosowało 23,63 proc. wyborców. Trzecie miejsce zajął wspierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca Marcin Warchoł z Solidarnej Polski, który otrzymał 10,72 proc. (8 546) głosów. Ostatnie miejsce przypadło kandydatowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi, który osiągnął wynik 9,15 proc. (7 296) głosów.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY