Kuriozum! Restauracja wprowadza koktajl… dla zaszczepionych. Znany dziennikarz ogłasza bojkot: “Dla zasady”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

Restauracja proponuje koktajl dla zaszczepionych / fot. twitter.com

Znana sieć restauracji wprowadza darmowe koktajle, nie byłoby w tym nic zdrożnego, ale jest jeden warunek. Musisz być zaszczepiony. Internauci komentują, że restauracja dopuszcza się segregacji ludzi.

Sieć restauracji Orzo wprowadza darmowe koktajle, problem w tym, że jest jeden warunek. Musisz być oczywiście zaszczepiony.

Koktajl dla zaszczepionych

Tak na swoim portalu właściciele tłumaczą swoją decyzję:

Najzieleńsza sieć restauracji w Polsce – ORZO people-music-nature – została inicjatorem ogólnopolskiej akcji „Szczepmy się – zostańmy przy stole!”. Zaszczepieni Goście (dwoma dawkami lub jedną dawką – przy okazaniu terminu drugiej) otrzymają w prezencie oryginalny koktajl. Został on skomponowany przez jednego z najlepszych polskich barmanów, wielokrotnego laureata konkursów barmańskich – Marcina Kruka. W ten sposób restauracje chcą podziękować osobom, które dbają o zdrowie swoje i innych – to dzięki nim zapłonął promyk nadziei, że pandemia wkrótce wygaśnie, a restauracje nie zostaną ponownie zamknięta. Każda zaszczepiona osoba – po okazaniu dowodu szczepienia (paszportu szczepionkowego lub karty szczepień) – przy dowolnym zamówieniu otrzyma w prezencie koktajl Swizzle z grejpfrutem, limonką i cynamonem. Akcja obowiązuje w restauracjach ORZO w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Dyskryminacja czy segregacja?

W Internecie pojawiło się dużo reakcji i komentarzy, że restauracja dyskryminuje ludzi, którzy nie chcą, bądź nie mogą się zaszczepić.

– Nie dyskryminujemy, nie segregujemy, po prostu dbamy o bezpieczeństwo nasze i naszych gości

– mówi Agnieszka Hexel, kierowniczka marketingu w sieci Orzo

Znany dziennikarz podejmuje bojkot

Marcin Dobski, znany dziennikarz śledczy, napisał na swoim twitterze: “Zaczęło się. Koktajl w prezencie dla zaszczepionych. Bywałem. Już nie będę. Dla zasady”. Tym samym Dobski podjął bojkot restauracji, która wyklucza osoby niezaszczepione.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY