Komentarze po wyborach w Rzeszowie. Ziemkiewicz ostro o Konfederacji. “Szczepionkowe ludobójstwo”

Dodano   1  
  Loading
Grzegorz Braun

Grzegorz Braun / Fot. Archiwum

Wynik wyborczy Grzegorza Brauna w niedzielnych wyborach na prezydenta Rzeszowa budzi skrajnie odmienne emocje w szeroko rozumianym środowisku prawicowym w Polsce. Komentarze po wyborach w Rzeszowie rozbudziły dyskusje wśród publicystów. Swoją opinię na temat oświadcznia partii Grzegorza Braina wydał Rafał Ziemniewicz, który wypowiedział się ostro o oświadczeniu Konfederacji.

Po ogłoszeniu wyniku Brauna, Konfederacja wystosowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych oświadczenie. Partia polityczna wyraża w nim wdzięczność za głos świadomych mieszkańców Rzeszowa i zaangażowanie w przebijaniu „szklanego sufitu” przez partie patriotyczne, wolnościowe, narodowe i tradycjonalistyczne. Komentując wynik wyborczy na poziomie 9,15%, Konfederacja wykazała optymizm i jak najlepsze nadzieje na przyszłość.

Odmiennego zdania wydaje się być Rafał Ziemkiewicz, który ostro skomentował stanowisko Konfederacji na swoim Twitterze.

„Zawsze się różne krzepiące kawałki w takich chwilach opowiada, ale prawda jest taka, że w stosunku do parlamentarnych i prezydenckich Konfederacja nie zyskała nic. Retoryką “szczepionkowego ludobójstwa” “psychopatów” i “zbrodniarzy” zamyka się w bańce i marnuje koniunkturę.”- napisał publicysta.

Stanowisko Ziemkiewicza wydaje się być bardzo surowe, lecz w obecnych realiach politycznych bardzo prawdziwe. Kandydat Konfederacji zajął bowiem ostatnie miejsce w wyborach. Przy wyniku 9,15% otrzymał 7 296 głosów. Jest to niewiele biorąc pod uwagę wyniki jego konkurentów, w tym zwycięzcy wyborów. Wyniki pozostałych kandydatów:

Konrad Fijołek uzyskał 56,51% (45 059 głosów ), Ewa Leniart 23,6% (18 831 głosów), Marcin Warchoł 10,7% (8 546 głosów).

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY