Putin gotowy na współpracę z Amerykanami ws. cyberbezpieczeństwa

Dodano   0  
  Loading

Prezydent Rosji, oświadczył, że istnieje punkt do wspólnego działania Amerykanów i Rosjan. Władimir Putin jest gotowy na współpracę z administracją Joe Bidena w sprawie cyberbezpieczeństwa. Rosjanie mogliby wydawać hakerów Amerykanom o ile, Waszyngton zgodziłby się na wydawanie swoich obywateli działających w cyberprzestrzeni na szkodę Federacji Rosyjskiej.

  • Władimir Putin gotowy na współpracę z Amerykanami w kwestii cyberbezpieczeństwa, który jest zagadnieniem numer jeden w obecnych czasach
  • Rosjanie zapowiedzieli gotowość do wydawania amerykańskim władzom, rosyjskich hakerów zagrażających bezpieczeństwu USA, jeśli taki sam ruch zadeklaruje Waszyngton
  • Prezydent Joe Biden kilka dni temu podkreślił gotowość do rozmów i współpracy z Federacją Rosyjską na kilku polach
  • Zobacz także: Prezydent USA rozpoczął podróż do Europy. Biden ostrzega Rosję

W wywiadzie dla rosyjskiej telewizji “Rossija 1” Władimir Putin przedstawił przededniu spotkania z amerykańskim przywódcą, swoje propozycje dotyczące bezpieczeństwa w przestrzeni wirtualnej. W zaskakujący sposób złożył Amerykanom propozycję współpracy po wieloletnich napięciach dyplomatycznych, które miały miejsce za czasów prezydentury Donalda Trumpa.

Rozmowa była poświęcona głównie przygotowaniom do szczytu przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych Władimira Putina i Joe Bidena, jaki odbędzie się w środę w Genewie.

Putin gotowy na współpracę

Rosyjski przywódca wyznał, że jest gotowy na współpracę z Amerykanami, jeżeli ci również ogłoszą swoją gotowość do wymiany doświadczeń na polu cyberbezpieczeństwa – “Jeśli osiągniemy porozumienie w sprawie ekstradycji cyberprzestępców, to Rosja, ma się rozumieć, będzie się stosować do tych uzgodnień i ich wydawać. Jednakże będzie to możliwe tylko w takim wypadku, gdy druga strona, czyli Stany Zjednoczone, zgodzi się postępować tak samo i wydawać tego rodzaju przestępców władzom Federacji Rosyjskiej”– wyjaśnił.

Dodał on również, że kwestia cyberbezpieczeństwa jest jednym ze współczesnych zagadnień nad, którą należy pracować, gdyż ataki hakerów zagrażają stabilności państwa – “Cyberbezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych zagadnień doby obecnej, ponieważ wyłączanie całych systemów może pociągać za sobą poważne konsekwencje, a okazało się, że jest to możliwe” – podkreślił Władimir Putin.

“Twarde” stanowisko Bidena

Kilka dni temu amerykański prezydent podkreślił, że będzie reagował odpowiednio na szkodliwe działania strony rosyjskiej – “Prezydent Rosji wie, że nie zawaham się reagować na jakiekolwiek szkodliwe działania Rosji” – napisał Joe Biden w artykule opublikowanym 5 czerwca na łamach “The Washington Post”.

“W rozmowach telefonicznych z prezydentem Putinem mówiłem o tym wprost i zająłem bardzo jasne stanowisko. Stany Zjednoczone nie szukają konfliktu. Chcemy stabilnych i przewidywalnych stosunków, w ramach których możemy współpracować z Rosją w kwestiach takich jak bezpieczeństwo strategiczne czy kontrola zbrojeń (…) Jednocześnie jednak obarczyłem znaczącymi konsekwencjami te zachowania (Rosji), które naruszają suwerenność USA, w tym – ingerencję w nasze demokratyczne wybory” – wyjaśnił amerykański przywódca.

interia.pl

POLECAMY