Ziobro broni Premiera ws. raportu NIK. “Chronił kraj przed anarchią”

Dodano   0  
  Loading
Zbigniew Ziobro

/ Fot. Piotr Drabik/Flickr

Nie milkną echa sporu pomiędzy członkami rządu, a Narodową Izbą Kontroli, która opublikowała raport na temat wyborów korespondencyjnych z ubiegłego roku. Zbigniew Ziobro broni Premiera Mateusza Morawieckiego przed oskarżeniami NIK o podejmowaniu bezprawnej decyzji o przeprowadzaniu wyborów prezydenckich w sposób kopertowy. Według raportu Premier miał naruszyć w tej kwestii prawo, które mówi, że wybory przygotowuje Marszałek Sejmu. Zdaniem Ministra Sprawiedliwości, Mateusz Morawiecki chronił kraj przed anarchią, którą miała wprowadzać opozycja.

  • Minister Sprawiedliwości w rozmowie z redaktorem Marcinem Fijołkiem z “Polsat News” przedstawił swój punkt widzenia na temat raportu NIK, który rozpętał burzę wśród mediów i opinii publicznej
  • W wywiadzie Zbigniew Ziobro broni Premiera Morawieckiego przed zarzutami o przekroczeniu lini polskiego prawa przy organizowaniu wyborów prezydenckich
  • Zdaniem szefa resortu sprawiedliwości Mateusz Morawiecki miał chronić Polskę przed anarchią, do której miały prowadzić działania opozycji
  • Zobacz także: Jest plan dalszego luzowania obostrzeń. Zaszczepieni na specjalnych prawach

W rozmowie z “Polsat News”, Minister Sprawiedliwości odwołał się do sprawy rozgrzewającej opinię publiczną. Wyjaśnił, że raport Narodowej Izby Kontroli nie posiada żadnych nowych faktów, o której wcześniej rząd by nie wiedział, a także takich, o których nie wiedziałaby prokuratura.

“Pandemia nie była sprawką Premiera Morawieckiego, podobnie jak i to, że opozycja namówiła prezydentów miast do tego, by odmówili przeprowadzenia wyborów, do czego oni mieli narzędzia, bo tak stanowiła ustawa. Premier szukał rozwiązania tej sytuacji” – powiedział Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro broni Premiera Morawieckiego przed zarzutami NIK

Minister Sprawiedliwości w rozmowie z redaktorem Marcinem Fijołkiem, prowadzącym program “Graffiti” w Polsat News, przyznał, że jego relacje z obecnym szefem rządu są trudne, jednakże w ważnych dla nich kwestiach jest w stanie wnieść ponad podziały – “Mam trudne relacje z premierem Morawieckim, nie zawsze nam po drodze, bardzo ostro spieraliśmy się, jeśli chodzi o sprawy UE. Nie waham się krytycznie wypowiedzieć na temat jego działań, wtedy, gdy jest do tego powód” – stwierdził.

Zbigniew Ziobro broni Premiera Mateusza Morawieckiego, przed zarzutami NIK, ponieważ jego zdaniem, szef rządu miał chronić Polskę przed kryzysem politycznym – “W tym wypadku bronię go z głębokim przekonaniem, postąpił słusznie. Chronił kraj przed anarchią, do której chciała doprowadzić opozycja” – dodał szef resortu sprawiedliwości.

Dalej argumentował ówczesne działania Premiera Morawieckiego, że brak wyboru Prezydenta Polski mógł doprowadzić do impasu w czasie kryzysu epidemicznego – “Nie byłoby ustaw i działań pomagających służbie zdrowia w tej dramatycznej sytuacji, nie byłoby możliwości prowadzenia polityki zagranicznej” – podkreślił.

polsatnews.pl

POLECAMY