Ostatnie dni zbiórki pod obywatelskim projektem „Stop Aborcji 2021”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Dzierżawski

Już tylko kilka dni potrwa zbiórka pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Stop Aborcji 2021”. Mija ustawowy termin na dokonanie tego działania.

  • W myśl projektu „Stop Aborcji 2021”, proceder aborcji podlegałby ogólnym przepisom odnoszącym się do zabójstwa. Obecnie za zabójstwo przysługuje kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat więzienia, jak również dożywocie.
  • Kodeks karny w obecnej postaci nie jest w ogóle przygotowany do walki z przestępczością aborcyjną, która opiera się w ogromnym stopniu na handlu środkami poronnymi i umożliwianiu samodzielnego dokonywania aborcji poza placówkami medycznymi – wskazali.
  • Przywrócenie prawnej ochrony życia jest warunkiem koniecznym budowania pokoju społecznego – stwierdzili autorzy projektu.
  • Zobacz także: Segregacja sanitarna podczas pieszych pielgrzymek? Polski biskup wydał komunikat

W myśl Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji 2021” zniesiona ma zostać ustawa z 7 stycznia 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt likwiduje w Kodeksie karnym rozróżnienie kar pomiędzy aborcją a innymi rodzajami morderstw. Na specjalne złagodzenie kary mogłaby natomiast liczyć matka dziecka poczętego.

– Przywrócenie prawnej ochrony życia jest warunkiem koniecznym budowania pokoju społecznego – stwierdzili autorzy projektu. – Otwartość na dzieci prowadzi do ożywienia gospodarczego, a w dłuższej perspektywie do dobrobytu. W latach 50’ i 60’ minionego stulecia aborcja była zakazana w krajach Zachodu, a gospodarki rozwijały się dynamicznie. Zmniejszona dzietność prowadzi do załamania demograficznego i zapaści systemów emerytalnych – zauważyli.

Organizatorzy muszą złożyć w Sejmie co najmniej 100 tysięcy podpisów pod swoim projektem, aby trafił pod obrady. Apelują do osób chętnych, aby zebrane podpisy najpóźniej do 15 czerwca odsyłali na adres: Fundacja Pro-Prawo do życia, ul. J. I. Kraszewskiego 27/22, 05-800 Pruszków.

POLECAMY