Bill Gates: Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, obniżymy liczbę ludności

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bill Gates

/ Fot. YouTube

– Dziś na świecie żyje 6,8 mld ludzi. Z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie obniżyć tę liczbę o 10 do 15 procent. Ale nawet wtedy populacja wzrośnie o około 1,3 mld – mówił na konferencji TED 2010 Bill Gates. Zbyt podobne, by spać spokojnie?

  • W mediach społecznościowych przypomniano wypowiedź Bill’a Gates’a, w której mówił o sposobach na walkę z globalnym ociepleniem.
  • Są cztery składniki tego równania, które należy przemnożyć. Po lewej stronie CO2, które chcemy sprowadzić do zera, na które składa się: liczba ludzi, usługi z jakich korzystają w uśrednieniu, średnia energia im towarzysząca oraz ilość CO2 emitowana na jednostkę energii – wskazał.
  • Panu Gatesowi wydaje się, że jest Bogiem, tacy ludzie są groźni – stwierdziła dziennikarka KAI i Stacja7, Alina Petrowa.
  • Zobacz także: Niebezpieczne sugestie Rady Medycznej! Polacy o krok od segregacji

Wystąpienie Gates’a dotyczyło kwestii walki z ociepleniem klimatycznym. – Dwutlenek węgla ogrzewa planetę i opisuje to bardzo prosta zależność. Jeśli zsumujemy dwutlenek węgla emitowany do atmosfery, to prowadzi do wzrostu temperatury, który z kolei przynosi bardzo negatywne efekty – twierdził.

– Musimy jednak wprowadzić jakieś zmiany, które zmniejszą emisję do zera. Emisji tej towarzyszył nieustający wzrost i tylko różne przemiany ekonomiczne chwilowo go stopowały. Musimy więc sprawić, aby w miejsce szybkiego wzrostu otrzymać spadek emisji CO2 i zmniejszyć ją do zera – podkreślił. – Są cztery składniki tego równania, które należy przemnożyć. Po lewej stronie CO2, które chcemy sprowadzić do zera, na które składa się: liczba ludzi, usługi z jakich korzystają w uśrednieniu, średnia energia im towarzysząca oraz ilość CO2 emitowana na jednostkę energii – wskazał.

„Na początek: populacja”

– Na początek: populacja. Dziś na świecie żyje 6,8 mld ludzi. Z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie obniżyć tę liczbę o 10 do 15 procent. Ale nawet wtedy populacja wzrośnie o około 1,3 mld – powiedział.

Na ten fragment jego wypowiedzi zwrócił uwagę w mediach społecznościowych Marcin Palade. Jego pis wywołał gorącą dyskusję. – Panu Gatesowi wydaje się, że jest Bogiem, tacy ludzie są groźni – stwierdziła dziennikarka KAI i Stacja7, Alina Petrowa.

twitter.com, ted.com

POLECAMY