Tajny raport wywiadu USA: Koronawirus wydostał się z laboratorium

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital COVID-19

Szpital COVID-19 / Fot. Alberto Giuliani/ Wikimedia Commons

Koronawirus mógł zostać stworzony przez człowieka i wydostał się z laboratorium w Wuhan. Taką możliwość jako prawdopodobną ma potwierdzać tajny raport amerykańskiego wywiadu i laboratorium rządowego. O jego treści nieoficjalnie donosi „The Wall Street Journal”.

  • Raport został przygotowany w maju 2020 r. przez Lawrence Livermore National Laboratory w Kalifornii i przekazany do Departamentu Stanu, który prowadził dochodzenie w sprawie pochodzenia pandemii w ostatnich miesiącach administracji Trumpa.
  • W ubiegłym miesiącu Joe Biden zlecił wywiadowi amerykańskiemu śledztwo w tej sprawie.
  • Badania nad strukturą wirusa dowodzą, że kolec SARS-CoV-2 jest lepiej dopasowany do ludzkiego receptora ACE-2, niż do receptorów zwierząt.
  • Zobacz także: Rosja: Sankcje na kanadyjskich urzędników państwowych. To odwet

Raport został przygotowany w maju 2020 r. przez Lawrence Livermore National Laboratory w Kalifornii. Następnie przekazany do Departamentu Stanu, który prowadził dochodzenie w sprawie pochodzenia pandemii w ostatnich miesiącach administracji Trumpa. Opracowanie wskazuje dowody na prawdopodobieństwo tezy, że wirus wydostał się z laboratorium.

W ubiegłym miesiącu Joe Biden zlecił wywiadowi amerykańskiemu śledztwo w tej sprawie. Obecnie rozważane są dwie prawdopodobne wersje wydarzeń. Pierwsza głosi, że wirus powstał w wyniku wypadku laboratoryjnego. Druga mówi, że pojawił się w wyniku kontaktu człowieka z zakażonym zwierzęciem – żadna z teorii nie jest w pełni sprawdzona. Nadal prawdopodobne jest, że wirus wydostał się z laboratorium.

Objęty klauzulą najwyższej tajności jest nadal raport służb amerykańskich, który powstał za prezydentury prezydenta Donalda Trumpa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zawiera on informacje o trzech badaczach z chińskiego Instytutu Wirusologii Wuhan, którzy zachorowali na koronawirusa w listopadzie 2019 roku. Było to co najmniej miesiąc przed przyjmowanym przez Chiny początkiem epidemii.

Nie można wykluczyć, że wirus SARS-CoV-2 pochodzi z laboratorium – twierdzą naukowcy.

Badania nad strukturą wirusa dowodzą, że kolec SARS-CoV-2 jest lepiej dopasowany do ludzkiego receptora ACE-2, niż do receptorów zwierząt. Warto przypomnieć, że według oficjalnej narracji to zwierzęta przeniosły wirusa na człowieka. Taką informację rozpowszechniali uczestnicy wirtualnego seminarium ICM w ramach konferencji Supercomputing Frontiers Europe 2021. Z kolei brytyjsko-norweski zespół sugeruje, że sekwencje aminokwasów w białku kolca mogą wskazywać na ingerencję w wirusa.

dorzeczy.pl

POLECAMY